Gündem Haberleri

  Bloomberg - 14 Aralık

  EkoNet
  14.12.2009 - 10:42 | Son Güncelleme:

  - Abu Dabi, Dubai'yi 10 milyar dolarla kurtardı
  - Süt fiyatlarında 2010'da yüzde 39 artış bekleniyor
  - Citigroup TARP geri ödemesinde anlaşmaya yakın

  BLOOMBERG

  --Abu Dabi, Dubai'yi 10 milyar dolarla kurtardı, Nakheel borcunu ödeyebilecek

  Abu Dabi, finansal yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için Dubai'yi 10 milyar dolar değerinde kaynak sağladı. Sağlanan kaynak ile bugün vadesi dolan Dubai World'ün iştiraklerinden Nakheel şirketinin 4.1 milyar dolar değerindeki borcu da karşılanacak.

   

  --Süt fiyatlarında 2010'da yüzde 39 artış bekleniyor

  Pirinçten, süte kadar gıda üretiminde yaşanan düşüş yatırımcılar dışındaki herkes için kötü haber. Yapılan açıklamalar, Hindistan'daki üretim kıtlığı ve Filipinlerdeki ithalat nedeniyle pirincin fiyatında yüzde 63 oranında bir artış öngörüldüğünü ortaya çıkardı. Bunun yanı sıra ABD yönetimi de yağsız sütün önümüzdeki seneki fiyatında yüzde 39 artış beklerken, JPMorgan Chase şekerin fiyatında yüzde 25 oranında yükseliş olacağını tahmin etti.

   

  --Citigroup TARP geri ödemesinde anlaşmaya yakın

  Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre; Citigroup'un ABD yönetiminin geçen sene uygulamaya koyduğu Sorunlu Varlıkları Kurtarma Programı (TARP) kapsamında aldığı kaynağın 20 milyar dolarlık kısmını ödeyip, yönetim tarafından ikramiye ve tazminatlara getirilen kısıtlamalardan kurtulmak için ABD Hazinesi ve düzenleyici kurumlarla anlaşmaya yakın görünüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı