GeriGündem 'Bloknot' ile ilgili TBMM Başkanlığı inceleme başlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  49
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Bloknot' ile ilgili TBMM Başkanlığı inceleme başlattı

'Bloknot' ile ilgili TBMM Başkanlığı inceleme başlattı
refid:28078365 ilişkili resim dosyası

TBMM logosuyla 17 Aralık tapeleri kullanılarak basılan 'bloknotlar' ile ilgili Meclis Başkanlığı inceleme başlattığını açıkladı.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili bazı tapelerin Meclis'te bloknot haline getirilmesi konusunda, "TBMM Başkanlığı'nın inceleme başlattığını" söyledi.

Bloknot ile ilgili TBMM Başkanlığı inceleme başlattı YÜCE DİVAN DOSYASI NOT DEFTERİ OLDUTBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, ’Yolsuzluk Tapeleri ve Gizli Bilgiler Not Defteri Oldu’ yönündeki haberler üzerine açıklama yapmıştı:

Açıklamada, şu ifadelere yer verilmişti:
"TBMM’de çevrenin korunması ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakılmasına destek olunması amacıyla "Çevre Dostu Meclis" projesi kapsamında bir dizi etkinlik hayata geçirilmiştir. Bunlardan biri de kullanılmış kağıtların bloknot haline getirilmesidir. TBMM Basımevindeki atık kağıtlar bu çerçevede biriktirilmekte ve tekrar kullanılmak üzere bloknot yapılmaktadır. Söz konusu habere konu olan belge ve tutanaklar bastırılarak dağıtılan ve TBMM’nin internet sayfasında da yer alan 9/8 esas numaralı Meclis Soruşturma Komisyonu raporunda yer almakta olup herhangi bir gizliliği bulunmamaktadır. Nitekim habere ait fotoğraflarda yer alan "S.Sayısı 681’ ibaresi de kullanılan kağıtların komisyon raporundan artan müsveddeler olduğunu açıkça göstermektedir. TBMM’de geri dönüşümü ve tasarrufu teşvik amacıyla başlatılan atık kağıtların bloknot olarak yeniden değerlendirilmesi uygulaması yaklaşık 2 yıldır devam etmektedir.Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Bloknot ile ilgili TBMM Başkanlığı inceleme başlattı

Not defterlerinin sayfalarının arkasında 17 Aralık tapeleri yer alıyor...

LEVENT GÖK’TEN TEŞEKKÜR

CHP grup başkanvekili Levent Gök Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada 4 eski bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarının görüşüldüğü soruşturma komisyonu tutanaklarından Meclis matbaasında yapılan çevreci blok notları gösterdi. Gök meclis başkanlığına çevreci uygulaması için teşekkür etti.
.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle