Gündem Haberleri

  'Bizim yaptığımız reformlar, daha sonraki süreçte meyvesini verecektir'

  A.A
  11.07.2007 - 12:58 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yaptıkları reformların, daha sonraki süreçte sonuçlarını ve meyvelerini vereceğini söyledi.

  Bakan Çelik, Hacıbekir Mahallesi'nde yapımına başlanan 32 derslikli lisenin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Van'da bu liseyle birlikte 9 lise inşaatının devam ettiğini, 7 lisenin de ihale hazırlıklarının yapıldığını belirtti.
  Kısa sürede Van'da 16 lisenin hizmete gireceğini ifade eden Çelik, şöyle konuştu:
  “Biz göreve başladığımız zaman Van'daki bütün ortaöğretim kurumlarının sayısı, genel liseler, anadolu lisesi, meslek lisesi dahil olmak üzere 26 adetti. Van kurulduğu günden beri 26 ortaöğretim kurumumuz vardı. Biz buna 32 ortaöğretim kurumu daha ekledik. Van'daki ortaöğretim kurumu sayısı yani lise ve dengi okul sayısı 58'e yükseldi.”
  Van'da mevcut olan her 100 derslikten 56'sının 4,5 yılda yapıldığını, 44'ünün ise geçmiş tarihte yapıldığını anlatan Çelik, büyük bir eğitim seferberliği yaşandığını bildirdi.

  Ortaöğretim Kurumları Sınav sonuçlarının açıklandığını anımsatan Çelik, Van'dan, Batman'dan, Muş'tan ve Bayburt'tan Türkiye ikincileri ve üçüncüleri çıktığını söyledi.

  Bunun her şeyin bittiği, her şeyin süt liman olduğu anlamı taşımadığını dile getiren Çelik, şöyle devam etti:
  “Eğitimde yapılan yatırımlar uzun vadelidir ve uzun vadede sonuç verir. Bu açıdan bizim yaptığımız reformlar, daha sonraki süreçte sonuçlarını ve meyvelerini verecektir. Van başta olmak üzere bütün Doğu ve Güneydoğu'da eğitim açısından farklı bir hamleyi yakalamış olacağız”

  Bakan Çelik, konuşmasının ardından el arabasına doldurulan harcı, kürekle temele attı.

  Bu arada, Bakan Çelik'in yakınları tören alanında bulunan çocuklara yiyecek dağıtmak istedi. Dağıtım sırasında çocuklar arasında izdiham yaşandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı