Gündem Haberleri

  Bizi diri diri yakacaklardı

  Mehmet UZUN-Recep SEPLİN / BREMEN
  01.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın Bremen kentinde evleri dört Alman tarafından kundaklanan Necip Çelik, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Evde o sırada 9 kişi vardı. Bizi diri diri yakmak istediler. Polis failleri serbest bıraktı. Bize de evinizde kova bulundurun dedi” diye anlattı.

  ALMANYA’NIN Bremen kentinde yaşayan ve önceki gece 4 Alman tarafından evleri kundaklanan Bitlisli Çelik Ailesi saldırının şokunu atlatamadı. 9 çocuk sahibi Necip Çelik polisten koruma talebinde bulunduklarını söyledi.

  İkinci Solingen olurdu

  Yapılan saldırının bilinçli olduğunu, hafife alınmaması gerektiğini anlatan Necip Çelik, “Saldırganlar önce ırkçı sloganlar atıyor, sonra ellerindeki sopalarla bizim eve saldırıyor. Bu insanlar önce kapının camlarını kırıyor, daha sonra da benzin döküp evi yakıyor. Eğer oğlum Fatih yangını fark etmese ne olurdu. Ev tamamen yanardı. O saatte biri özürlü çocuk tam 9 kişi vardı. Yani ikinci Solingen olurdu” dedi.

  Saldırganların serbest bırakılmasına da tepki gösteren Necip Çelik, “Polis bizi diri diri yakmak isteyen, bu ülkeden gitmemiz için ırkçı slogan atan saldırganları serbest bıraktı. Bu insanlar nasıl serbest kalır anlamıyorum. Aynısını biz yapsak biz de mi serbest kalacaktık. Biz saldırganlardan şikayetçiyiz. Herhangi bir saldırıya karşı da polisten koruma talep ediyoruz. Polis ilk talebimizi reddetti, ama biz ısrarcıyız” diye konuştu. Çelik ailesi, neo-Nazi oldukları sanılan dört kişinin saldırısı sonucu çıkan yangını kendi imkanlarıyla söndürmüştü.

  Polisten skandal tavsiye : Su dolu kova bulundurun

  Olayın şahitlerinden 29 yaşındaki Ayşe Çelik, 3 yıldır oturdukları semtte başlarına ilk kez böyle bir olay geldiğini belirtti. Saldırganlarının komşuları olduğunu, bir daha gelmelerinden endişe ettiklerini dile getiren Çelik, “Polis bu insanları serbest bıraktı. Polise koruma verin dedik yok dedi. Polisler bize her hangi bir saldırıya karşı su dolu kovayı hazır tutmamızı önerdi. Ben bu ülkede doğdum, büyüdüm ve okudum. Bu ülkede benim yaşama şansım yok mu? Benim haklarım yok mu” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı