Gündem Haberleri

  Bizi ayırmayın

  Hürriyet Haber
  23.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Vatandaşın trilyonlarını hortumladığı davanın İstanbul'a alınması için her yolu deneyen Yahya Murat Demirel, şimdi de gitmemek için uğraşıyor. Demirel'in gerekçesi ise karısı Ayşenur'dan ayrılmamak...

  EGEBANK'ın içini boşalttığı gerekçesiyle üç ay önce tutuklanarak Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'ne konulan ve İstanbul'a gitmek için büyük çaba harcayan Murat Demirel, şimdi de bu isteğinden vazgeçti.

  Demirel, tutuklandığı günden beri dosyasının İstanbul'a gönderilmesi ve kendisinin de İstanbul cezaevlerine nakledilmesi için yetkili makamlara defalarca başvuruda bulunmuştu.

  Ankara DGM Savcılığı'nın ‘‘yetkisizlik’’ kararı vererek dosyasını İstanbul DGM'ye gönderdiği, kendisinin de İstanbul'a nakledileceği haberi üzerine Demirel, gitmekten vazgeçti.

  Kendisinin Kartal veya Kırklareli Cezaevi'ne, eşi Ayşenur Esenler'in ise Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne gönderileceğini, dolayısıyla eşinden ayrı düşeceğini öğrenen Demirel, cezaevi savcılığına dilekçeyle başvurarak Ankara'da kalmak istediğini söyledi.

  Demirel'in bu talebi karşısında yetkililer, isteğinin kurallara aykırı olduğunu ve kimseye ayrıcalık yapılamayacağını belirtiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı