Gündem Haberleri

  AVM'yi haraca bağlamışlar...  

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  20.09.2017 - 11:02 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da bir AVM'deki işyeri sahiplerini tehditle haraca bağlayan çete çökertildi. AVM'de ofis açıp kalabalık grup halinde dolaşarak işyeri sahiplerini tehdit eden çete üyelerinin bu görüntüleri sosyal paylaşım hesaplarından da paylaştığı ortaya çıktı.

  155 Polis İmdat hattını arayan bir kişi, Bahçelievler'deki bir AVM'de ofis kurarak üslenen bir grubun işyeri sahiplerinden tehditle haraç aldıkları ihbarında bulundu.

  AVMyi haraca bağlamışlar... Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. İhbardaki bilgilerin doğru olduğu belirlendi. Elebaşılığını emniyette tehditten yaralamaya kadar 7 suçtan kaydı bulunan İsmail Aksoy'un grubun başı olduğu belirlendi.

  Yapılan tespitlerin ardından Gasp Büro ekipleri adreslere operasyon düzenledi. İsmail Aksoy,(36) adamı Mehmet Canbiber(27) ve S.K gözaltına alındı.

  Aramalarda tabanca, kaşeler, senetler, makbuzlar ele geçti. Çetenin, AVM'nin özel güvenlikçilerini de tehditle devre dışı bıraktıkları tespit edildi. Diğer çete üyelerinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü, sorgularının ardından adliyeye çıkarılan Aksoy ve Canbiber tutuklandı. S.K. adli kontrolle serbest kaldı.

  AVMyi haraca bağlamışlar...
  AVMyi haraca bağlamışlar...
  AVMyi haraca bağlamışlar...

   

    

   Facebook Ülke Direktörü Derya Matraş “Gençler telefonsuz yaşamaktansa küçük parmaklarını kaybetmeyi tercih ediyor.”

  Facebook Ülke Direktörü Derya Matraş “Türkiye’de şirketler dijitale hızla adapte oluyor”İş dünyasının liderleri, geleceği konuşmak için “Ofis Dışında” buluşuyor. Bu haftanın konuğu, Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş. Türkiye’de Facebook'un yayılması konusunda çok iyi bir potansiyel olduğunu ifade eden Matraş, “Genç jenerasyonun ciddi bir kısmı, mobil telefonsuz yaşamaktansa küçük parmaklarını ya da koku duyularını kaybetmeyi tercih ediyor.” ifadelerinde bulundu. Matraş, 2009 yılı itibarıyla internet ve Facebook teknolojilerinin hayatımıza neler getireceği konusundaki şaşırtıcı tahminlerini paylaşıyor. <br>Ofis Dışında, Ersa Mobilya’nın katkılarıyla hazırlanmıştır. Destekleyenler: Olmadık Projeler & Binyaprak & PWC <br>Moderatör: Duygu Merzifonluoğlu
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı