Gündem Haberleri

  Biz senin gibi, fareden korkmayız

  ANKARA
  01.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sıçan geçer yol olur” sözüne sert yanıt vererek, “Sayın Kılıçdaroğlu biz sizin gibi fareden korkmayız, fare korkusuyla uykusuz kalmayız. Bu ülkenin aslanları var. O farelere, kemirgenlere de hadlerini bildiririz” dedi.

  Erdoğan 19 Mayıs Stadyumu’nda yapılan Ankara İl Kongresi’nde şunları söyledi: “Ankara hukuka, uluslararası hukuka, her ülkenin içişlerine, her ülkenin toprak bütünlüğüne saygılı bir başkenttir. Böyle bir başkent; dostlarına, kardeşlerine, mazlumlara, mağdurlara sırtını asla ve asla dönemez. Suriye’de masum bebekler, masum çocuklar, suçsuz günahsız kadınlar insanlık dışı yöntemlerle katledilirken Ankara duymazlıktan, görmezlikten gelmez, gelemez. Bu ülkeyi, bu başkenti içine kapatırsak dostlarımızla, kardeşlerimizle aramıza duvarlar koyarsak Gazi Mustafa Kemal’e, Sakarya şehitlerine, Dumlupınar şehitlerine mahcup oluruz.

  1940’lı yıllarda Gazi Mustafa Kemal’in ardından bu CHP Ankara’yı içine kapattı. Ankara yalnız, kimsesiz, sessiz, tepkisiz bir başkent haline geldi. Ankara doğuya sırtını döndü. Batıya, kuzeye, güneye sırtını döndü. Ankara o dönemlerde bırakın dünyadaki sorunları yanı başındaki sorunlara bile kayıtsız kaldı. Bu CHP’nin baskı rejimi altında Ankara gündemi belirlenen bir başkent haline geldi.

  CHP ürkektir

  Bir kere bizim dış politikamızı eleştirecek en son kişi CHP Genel Başkanıdır. CHP yönetimi için dış politika ürkekliktir. Dış politika çekingenliktir. Hiçbir şeye karışmadan yerinde oturmaktır. Eğer gerekirse CHP dönemlerinde Türkiye’de nasıl acziyet içinde dış politika izlendiğini belgeleriyle ortaya koyarız.
  Yıllarca ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözünü yanlış anladılar. Bunun ardına sığınıp her meseleye mesafeli durdular. Türk dünyasına açılmadılar, Ortadoğu’yla konuşamadılar, batıya ses çıkaramadılar. Korkaklar zafer abidesi dikemezler. Ürkek dış politikayla ekonomi büyümez. Türkiye büyüyemez. Bugün artık CHP’nin içine kapattığı Türkiye, Ankara yok. Bugün artık Ankara bir dünya başkenti. Bugün Ankara sözü dinlenen, sözünün ağırlığı olan, itibarlı, saygın, iddiaları olan, hedefleri olan bir dünya başkenti.”

  Yargı paketine sahip çıkın

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Genel Kurul’da 3’üncü Yargı Paketi’nin görüşmeleri sırasında TBMM’ye geldi. Kuliste bir süre sohbet eden Erdoğan, ardından milletvekilleriyle birlikte TBMM Üyeler Lokantasında yemek yedi. Erdoğan, yemekte yaptığı kısa konuşmada, şunları söyledi: “Özel Yetkili Mahkemelerle ilgili düzenlemeyi 2005’te biz çıkarmıştık. İyi kötü yanlarını gördük. Şimdi yeniden düzenliyoruz. 3’üncü Yargı Paketi bütünüyle çok olumlu düzenlemeler içeriyor. Yargının hızlandırılması sonucunu doğuracak. Yargılamada ortaya çıkan sıkıntıları kaldıracak.
  O yüzden bu çalışmalara aksatmadan katılmanızı bekliyorum. Bu dönem çok önemli düzenlemeler yaptık. Yeni dönemde de önemli çalışmalar bizi bekliyor. Meclis tatilinde seçim bölgelerinizde çalışmanızı istiyorum. Önümüz Ramazan, vatandaşla iç içe olun.”
  Bu arada AK Parti kulisinde, Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasıyla ilgili düzenlemeye karşı çıkan bir grup AK Parti milletvekilinin görüşmelere katılmayacağı iddiası ortaya atıldı. Parti yönetimi ise bir kaç milletvekilinin itirazının olmasına karşın böyle bir grup olmadığını belirtti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı