Gündem Haberleri

  Biz hazırız

  Hürriyet Haber
  28.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dev organizasyonlara ev sahipliği yapacağız

  Antalya, azınlıklar sorunundan, tıptaki yeniliklere, fizik alanına kadar kongre, konferans ve sempozyumların merkezi oldu

  İLK KONUK AGİT

  ANTALYA mart ayının ilk günlerinden itibaren önemli uluslararası kongrelere ev sahipliği yapacak. 9 Mart'ta başlayacak olan ilk büyük kongre, 10'uncu Uluslararası Güvenlik ve İşbirliği Konferansı 12 Mart'ta sona erecek. Bu önemli programı 10 Nisan tarihinde AGİT Parlamenter Asamblesi tarafından düzenlenen ‘‘21'inci yüzyılda azınlıklar’’ toplantısı izleyecek.

  TARİHİNDE İLK KEZ

  Azınlıklar üzerine düzenlenen ve Kürt meselesinin de gündeme gelmesi beklenen kongrenin açılış konuşmasını TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut yapacak. Böylece Antalya, tarihinde ilk kez Türkiye'nin en kritik konularının tartışılacağı çok önemli ve kritik bir kongreye ev sahipliği yapacak. Türkiye için büyük önem taşıyan bu toplantı için hazırlıklar şimdiden başladı.

  KONGRE MERKEZİ OLDU

  Stratejik öneme sahip bu iki kongrenin dışında, tıpta yeniliklerin tartışılacağı uluslararası sempozyumlar için de Antalya merkez olmaya başladı. Pataloji Sempozyumu ve Psikiyatri Kongresi bu yıl içinde Belek'te gerçekleşecek. Fizik alanında da Uluslararası Çok Fazlı Akım ve Taşınım Sempozyumu'nun yapılacağı merkez olarak yine Antalyamız seçildi. Salih UÇAR /ANTALYA (DHA)

  İlk zirve

  9 Mart'ta

  ANTALYA'da geçen yıl yapılan Uluslararası Güvenlik ve İşbirliği Konferansı'na binlerce Avrupalı bürokrat ve politikacı geldi.

  Zirvenin açılışında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ANAP Lideri Mesut Yılmaz ve bir çok Avrupa ülkesinin Dışişleri Bakanı da bulundu.

  3 süren toplantıda Talya, Dedeman ve Falez Otelleri dolmuştu. Bu yıl ikincisi yapılacak zirve 9 Mart'ta başlayıp 12 Mart'ta sona erecek.

  İşte kongre ve

  sempozyum tarihleri

  10. Uluslararası Güvenlik ve İşbirliği Konferansı 9-12 Mart

  21'inci Yüzyılda Azınlıklar Toplantısı 10 Nisan

  Ulusal Pataloji Sempozyumu 24-27 Mayıs-Belek

  Ulusal Psikiyatri Kongresi 3-7 Ekim

  Çok Fazlı Akış ve Taşınım Üzerine Sempozyum 5-10 Kasım

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı