Gündem Haberleri

  Bıyıklı MHP’liler ters bakıyor

  Bülent SARIOĞLU / ANKARA
  08.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sakık, MHP’li İdare Amiri Ali Uzunırmak’a dönerek, “Bizim kulisi sizin partiden ziyaretçiler dolduruyor. Bize ters ters, tuhaf bakıyorlar, bıyıkları da rahatsız edici” dedi. Bunun üzerine Uzunırmak, “Kardeşim kimsenin ters baktığı yoktur, sen öyle görmek istiyorsundur” karşılığını verdi.

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in başkanlığında Dolmabahçe Sarayı’nda toplanan Meclis Başkanlık Divanı’nda, BDP’li İdare Amiri Sırrı Sakık, aynı kulisi paylaştıkları MHP’lilerin “tuhaf bakışlarından” şikâyetçi oldu.

  Tuhaf, rahatsız edici

  Çiçek, toplantıda Meclis kulislerindeki ziyaretçi, danışman ve personel yoğunluğu nedeniyle milletvekillerinin oturacak yer bulamadıklarını, çalışma ortamının bozulduğunu söyledi. Bunun üzerine Sakık, MHP’li İdare Amiri Ali Uzunırmak’a dönerek, “Bizim kulisi de sizin partiden ziyaretçiler, milletvekili olmayanlar dolduruyor. Bize ters ters bakıyorlar. Tuhaf bakıyorlar, bıyıkları da rahatsız edici” dedi. Uzunırmak, “Kardeşim sen milletin sakalıyla, bıyığıyla, kıyafetiyle uğraşma. Kimsenin ters baktığı yoktur, sen öyle görmek istiyorsundur” diye karşılık verdi.

  Kulislere yine ayar

  Üyelerin atışmasını izleyen Çiçek gülümsemekle yetindi. Divan, kulisleri rahatlatmak amacıyla parti gruplarına uyarı yazısı gönderilmesini kararlaştırdı. Yazıda, ziyaretçilerin kulise alınmaması, danışmanlar ve çalışanların milletvekillerinin taleplerini yerine getirdikten sonra kulisten hemen ayrılmaları istenecek.

  Vekil yakınına iş yok

  Başkanlık Divanı, milletvekillerinin bu dönem alacakları danışman, 2’nci danışman ve yardımcı personel için “akraba yasağı” getirdi. Bu personel, milletvekillerinin 2’nci dereceye kadar yakını olamayacak. Divan, geçmiş dönemlerde uygulanan “hülle” yönteminin yolunu da kapattı. Yeni alınacak personel, hiçbir milletvekilinin yakını olmayacak. Daha önce bazı milletvekilleri, kardeşi veya yeğenini başka bir milletvekilinin danışmanı gibi kadroya alıyordu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı