Gündem Haberleri

  Bitmeyen kavga

  Hürriyet Haber
  20.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Perşembe Pazarı'nda iki aile arasında çıkan taşlı sopalı düello mahalleye taşındı.

  ANTALYA'da iki aile arasında pazarda yer kapma yüzünden başlayan kavga bitmek bilmiyor. Karakuş ve Sünek aileleri arasındaki ilk kavga oturdukları Hüsnü Karakaş Mahallesi'nde kurulan Perşembe Pazarı'nda yer kapma yüzünden çıktı. Olaylar tam yatıştı derken bunu, ertesi gün Muratpaşa Mahallesi'nde kurulan Cuma Pazarı'ndaki kavga izledi.

  BARIŞ ÇABALARI

  Taş ve sopalarla birbirlerine saldıran karşıt gruplara polis müdahale ederek 11 kişiyi gözaltına aldı. Mahkemeye çıkartılan iki ailenin mensupları, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu arada Hüsnü Karakaş Mahallesi, 5310 Sokak'ta oturan iki ailenin büyükleri barışmak için önceki gün biraraya geldi.

  TAŞLI SOPALI SALDIRI

  Ancak Sünek ailesinin büyükleri kendi evlerine döndükten birkaç dakika sonra ortaya çıkan 40-50 kişilik grup, Orhan Karakuş, Ali Karakuş ve akrabalarının oturduğu iki katlı eve saldırdı. Taşlarla başlayan saldırı sırasında ortalık savaş alanına döndü. Saldırıya Karakuş ailesi de anında karşılık verdi.

  Mahalleli de karıştı

  Karakuş ailesinin oturduğu ev atılan taşlarla büyük zarara uğrarken, bu kez kavgayı diğer mahalleliler de katıldı. 100 kişiye ulaşan kavgacıları polis ayırmakta zaman zaman zorlandı. Sonunda mahalleyi ablukaya alan polis, 25 kavgacıyı etkisiz hale getirirerek karakola götürdü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı