Gündem Haberleri

  Bitlis'te kar yolları kapadı

  Hürriyet Haber
  06.12.2001 - 14:52 | Son Güncelleme:

  Bitlis`te, devam eden kar yağışı nedeniyle, 52 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapanırken, kar kalınlığı il merkezinde 20 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 1 metreye ulaştı.

  Köy Hizmetleri İl Müdürü Mehmet Duruk, önceki gün kapanan 23 köy yolunun ulaşıma açıldığını, son 24 saatten itibaren yağan yoğun kardan dolayı, 52 yerleşim yerinin, tekrar ulaşıma kapandığını söyledi.

  Ulaşıma kapanan köylerin, grup köy yolları olduğunu, yoğun kar yağışından dolayı yol açma çalışmalarına şimdilik ara verdiklerini belirten Duruk, şunları söyledi:

  "Karla mücadele ekiplerimiz, günün 24 saati mesai halindeler. Ancak ulaşıma kapalı köy yollarını açabilmek için kar yağışının durmasını bekliyoruz. Kar yağışı dinmeden yapacağıız çalışmalar olumlu sonuç vermez. Bir yandan yolları açarken, diğer yandan tekrar kapanacak. Bu nedenle belli bir süre beklemek zorundayız"

  Bitlis merkez, Mutki, Hizan ve Güroymak ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, Bitlis-Tatvan, Bitlis-Mutki, Tatvan-Hizan, Hizan- Kolludere, Mutki-Meydan karayollarında ulaşımın kontrollu  verildiği öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı