Gündem Haberleri

  Bitlis'in içme suyu sağlıklı

  A.A.
  31.10.2008 - 15:28 | Son Güncelleme:

  Bitlis Belediye Başkanı Cevdet Özdemir, yapılan analizlere göre, kentteki içme suyunun sağlıklı olduğunu söyledi.

  Özdemir, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, kaynaklardan ve bazı kurumlardan alınan su örneklerinin, Halk Sağlığı Laboratuvarında analizlerinin yapıldığını ve olumlu sonuçlar elde edildiğini bildirdi.

  Son zamanlarda havanın yağışlı olması nedeniyle sel sularının içme suyu şebekesini tahrip ettiğini, bu nedenle bazı sorunların yaşandığını ifade eden Özdemir, şöyle konuştu:

  “Şehir şebekesi ishale hatları, yağmurun şiddetli olduğu zamanlarda tahrip oluyor. Bu tahribat sonucu, suya çamur karışıyor. Biz bunları tamir edinceye kadar kirlilik oluşuyor. Boruları tamir ettikten sonra şebekeleri temizleyip, halkımıza temiz su vermeye gayret ediyoruz.”
  Belediye Başkanı Özdemir, kentin içme suyunun barajdan değil, kaynaklardan temin edildiğini, Duap Yaylası, Tabanözü ve Koruk köyü ile Altınkabur mevkisindeki kaynaklardan su alındığını belirtti.

  Suların her gün düzenli olarak klorlandığını dile getiren Özdemir, “22.10.2008 tarihinde Halk Sağlığı Laboratuvarı Müdürlüğünce yapılan su kontrolünden olumlu sonuçlar elde edilmiştir” diye konuştu.

  Bitlis'in içme suyunun sağlıklı olduğunu ve halkın temiz su alabilmesi için titiz davrandıklarını anlatan Özdemir, haftalık yapılan su kontrolünün günlük yapılması için İl Sağlık Müdürlüğüne müracaatta bulunduklarını kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı