Gündem Haberleri

  Bisiklette ayak freni sakat bırakıryordu

  Bünyamin YIL/ ADANA, (DHA)
  25.08.2014 - 12:00 | Son Güncelleme:

  ADANA’da Seyhan Nehri kıyısında sağlıklı yaşam koşu ve yürüyüşlerinin yapıldığı parkurda bisikletiyle gezintiye çıkan 12 yaşındaki Sabri Yıldırım, freni tutmayan bisikletini ’ayak freni’ ile durdurmaya çalışınca, sol ayağı ezildi.

  Dilberler Sekisi Yaşar Kemal Yürüyüş ve Koşu Parkuru’na bisikletiyle giden Sabri Yıldırım, spor yapan vatandaşlar arasında bisikletiyle dolaşırken frenin tutmadığını fark edince paniğe kapıldı. Bisikleti durdurmak için uğraşan Sabri Yıldırım, sol ayağını ön tekere uzatıp, ’ayak freni’ yaptı. Bu sırada çocuğun ayağı çatal ile tekerlek arasına sıkıştı.

  Bisikletin üzerinde bu halde kalan ve çığlıklar atmaya başlayan Sabri Yıldırım’ın yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. Ters dönen ayağı kurtaramayan vatandaşlar, itfaiyeye haber verdi. Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Cankur ekibi, kısa sürede olay yerine ulaştı. İtfaiyeciler, hidrolik makasla bisikletin tellerini kesti. İtfaiyecilerin yaklaşık 5 dakikalık çalışmasıyla Sabri Yıldırım’ın ayağı sıkıştığı yerden çıkarıldı. Ayağında ezilme olan Sabri Yıldırım ambulansla hastaneye kaldırıldı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı