Gündem Haberleri

  Birol şehit düştü, evinin elektrikleri açıldı

  Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENER/ADAPAZARI (Sakarya) (DHA)
  20.10.2011 - 14:00 | Son Güncelleme:

  Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ndeki terör saldırısında şehit olan Jandarma Çavuş Birol Elmas’ın acı haberi Adapazarı’ndaki ailesini yasa boğdu. Şehit Elmas'ın babası yıllar önce ölmüştü, annesi de biri engelli 3 çocuğuyla yaşıyordu. Birol Elmas'ın aklı da hep annesi ve kardeşlerindeydi. Maddi durumu iyi değildi ailesinin. Öyle ki borcundan dolayı elektrikleri kesikti. Dün Birol'un şehit düştüğü haberinin gelmesiyle birlikte Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. acil ekip görevlendirdi, borcundan dolayı kesik olan elektrikleri açtırdı.

  Adapazarı’nda çiftçilik yapan ve babası yıllar önce ölen biri kız 3 kardeşi olan Sakaryalı şehit Birol Elmas’ın şehit olduğu haberi, Sakarya Merkez Komutanı Albay Kutluay Önay tarafından anne Mübyen Elmas’a verildi.

  /images/100/0x0/55eb5668f018fbb8f8bacbf0112 sağlık ekipleri ile birlikte eve gelen askeri yetkililer şehit haberini verdiklerinde evin kapısında bulunan anne Elmas sinir krizleri geçirdi. Kendisini yerden yere atan Mübyen Elmas baygınlık geçirince, sağlık görevlileri tarafından sedyeye alınarak ambulansla hastaneye götürüldü.

  ŞEHİDİN ANNESİ ACI HABERLE YIKILDI / Foto Galeri

  ANNESİ ASKERİ ARACI GÖRÜNCE ŞEHİT OLDUĞUNU ANLADI / WEB TV

  Şehit haberinin verilmesi sırasında Birol Elmas’ın yeğeni olan 13 yaşındaki Melisa Elmas kalabalığı görünce koşarak eve geldi. Küçük kız acı haberini ögrenince yıkıldı. Askerler tarafından teskin edilen küçük kız dakikalarca gözyaşı döktü.

  Bu arada şehit Birol Elmas için Sakaryasporlu taraftarlar da sosyal paylaşım sitesinde onun Sakaryaspor atkısı ile çekilen fotoğraflarını yayınladı. 

  ŞEHİT EVİNİN ELEKTRİĞİ BORCUNDAN KESİLMİŞ

  Birol Elmas’ın annesi Mübyen Elmas’ın, biri engelli 3 çocuğuyla birlikte yaşadığı evin elektriğinin borcu yüzünden kesik olduğu ortaya çıktı. Karakamış Mahalle Muhtarı Adil Kaplan, şehit çavuş Birol Elmas’ın babasını yıllar önce kaybettiğini, annesi Mübyen Elmas’ın biri özürlü olan, biri kız 2’si erkek 3 çocuğuyla yaşadığını belirterek, ''Yardımlarla geçiniyorlardı. Ailenin Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.ye bin 200 lira borcu vardı. Bu borcu taksit yaptılar. Yine ödeyemediler. Sonra borç 2 bin liraya çıktı. Bunun üzerine de kestiler. Karanlıkta oturuyorlardı. Şehit haberi gelince de SEDAŞ ekibi gelerek eve elektrik verdiler" dedi.

  BORCU PERSONEL ÜSTLENDİ

  Bu arada Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, yaptığı yazılı açıklamada piyade Çavuş Birol Elmas’ın Adapazarı’nda biri özürlü üç kardeşiyle birlikte yaşayan annesi Mübyen Elmas’ın 2 bin lirayı bulan elektrik borcunu, Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. personelinin üstlendiğini ifade etti.

  ERZURUMLU MESUT ŞEHİT OLDU, BELEDİYE KÖY YOLUNA MICIR DÖKMEK İSTEDİ

  Bu arada Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki hain saldırıda şehit olan piyade onbaşı Mesut Kazanç'ın Erzurum'daki baba ocağında büyük üzüntü yaşanıyor. Haberin duyulmasıyla birlikte Kazanç'ın annesi Mesude Kazanç ile babası Şevket Kazanç ve kız kardeşleri fenalık geçirdi. Kazanç'ın ailesi daha sonra köye gelen ambulans ve askeri araçlarla Erzurum'daki hastanelere kaldırıldı.

  Kazanç'ın amcasının oğlu Ahmet Kazanç, bir askeri yetkilinin kendilerine başsağlığı dilediği bir sırada, “Şehitler ölmez, vatan da bölünmez. Bin tane daha Kazanç var. Bin tanesi de vatana feda olsun” diye konuştu.

  Bu arada, Konaklı Mahallesi sakinleri köy içerisindeki çamurlu yollara mıcır dökmek isteyen Palandöken Belediyesi yetkililerine, daha önce köy yollarının yapılması taleplerinin yerine getirilmediğini ve şimdi yerine getirilmesinin bir anlam ifade etmeyeceğini belirterek, tepki gösterdi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı