Gündem Haberleri

  Birlik olursak kimse tutamaz

  ANKARA
  29.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 84. yıldönümünde devletin zirvesinden birlik mesajları geldi. Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Toptan ve Başbakan Erdoğan, tüm Türkiye’nin tek yumruk olmasının öneminin altını çizdiler ve tüm dünyaya "Türkiye, her zorluğu aşacak azim ve güce sahiptir" dediler.

  DEVLETİN zirvesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajlarından birlik ve bütünlük çağrısı çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın mesajları şöyle:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: "Ülke ve millet olarak daha da kuvvetli olmak ve karşımıza çıkan engelleri aşabilmek için ihtiyacımız olan en önemli husus, birlik ve beraberliktir. İstiklal mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için yine birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. Cumhuriyetimiz kurulurken bu ülkenin dört bir yanından çıkıp bu vatanın bağımsızlığı uğruna cephelerde can veren şehitlerimiz neyse, bu kez Cumhuriyetin bekası için terörle mücadele ederken canlarını feda eden şehitlerimiz de bizler için aynıdır. Aileleri hepimizin aileleridir, bizlere emanettir."

  TBMM Başkanı Köksal Toptan: "Her bir vatandaşımıza düşen en büyük görev, birlik ve bütünlüğümüzden taviz vermeden, daha demokratik Türkiye Cumhuriyeti için gayret göstermek olmalıdır. Bazı devletlerin terörü cesaretlendirdiklerini de yine üzülerek görüyoruz. Şunu herkes çok iyi bilmelidir; Türkiye, teröre teslim olacak bir ülke değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi zorluklarla kurulduğunu hatırlayın. O günkü azim ve inancı hala muhafaza ediyoruz. Şüphesiz en büyük gücümüz budur."

  Başbakan Tayyip Erdoğan: "Bugün, Atatürk’ün ’En büyük eserim’ dediği cumhuriyet değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Aziz Türk milletinin kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına bir kez daha en anlamlı cevabı vereceğine inanıyorum. Bu duygu birliğini koruduğumuz, kışkırtma ve tahrikler karşısında birbirimizden şüphe duymak yerine daha sıkı kenetlendiğimiz sürece bölücü terörün hain saldırıları asla amacına ulaşmayacaktır."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı