Gündem Haberleri

  Birlik, barış ve hoşgörü çağrısı

  Muhammet KAÇAR / DHA
  19.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, DTP’nin kapatılması sonrası artan sokak olaylarına dikkat çekerek, birlik ve beraberlik için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

  Rize Üniversitesi İlahiyat Camii ile Müftü Yusuf Karali Diyanet Eğitim Merkezi’nin açılış törenlerine katılmak üzere Rize’ye gelen dün sabah valilikte gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

  Geçici bir durum

  Bizim en büyük zenginliğimiz barış ve hoşgörü içerisinde yaşama kabiliyetidir. Ben milletimizin sağduyusuna inanıyorum. Bu geçici bir durumdur. Milletimiz, genlerinde mevcut, birlik ve beraberlik ve tehvid dinine mensup oluşun gereğini yapacak ve birbirini kardeş bilecektir. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bütün din görevlilerinin ortak çağrı ve çabası da her zaman bu yönde olmuş ve olacaktır.

  Görev herkesin

  Burada herkese görev düşüyor. Herkesin bu konuda elini taşın altına koyması lazım. Üniversiteler, bürokratlar, belediyeler ile bütün devlet kademeleri, basının, öğretmenlerimizin, güvenlikçilerin, aydınların, halkın ve esnafın sağduyudan yana, birlik ve beraberlikten yana olan herkesin bu birlik ve beraberlik çağrısına destek vermesi ve fitne ateşine benzin taşımaması gerekir.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı