Gündem Haberleri

  Birleşme ne anlama gelir?

  Hürriyet Haber
  13.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme sonrası HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) sona erdi.Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından Genel Sekreter Kazım Arslan imzalı yazılı bir açıklama yapıldı. Numan Kurtulmuş da parti genel merkezinden ayrılırken gazetecilere kısa bir değerlendirmede bulundu. Hürriyet Dünyası yazarlarından Taha Akyol, Numan Kurtulmuş'un açıklamalarını değerlendirerek 'Başbakan Erdoğan yüzde 60 oy hedefliyor' yorumunda bulundu.

  Partilerinin karar organının Genel İdare Kurulu olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Bugünkü görüşmeyi arkadaşlarımla paylaştım. Dolayısıyla buradan bir karar alınacak değil. Önümüzdeki dönemde gerekli açıklama yapılacaktır” dedi.

  Kurtulmuş, konunun her iki partinin yetkili organlarında görüşüleceğini ve sonunda bir karara varılacağını da bildirdi.

  Birleşme ne anlama gelir Taha Akyol yorumladı
  ERDOĞAN YÜZDE 60 OY HEDEFLİYOR

   

  Yazılı açıklamada ise sabah saatlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Kurtulmuş ile Erdoğan'ın Başbakanlık Resmi Konutu'nda bir araya gelerek, görüştükleri anımsatıldı. Görüşme sonrası Kurtulmuş'un süreçle ilgili gerekli değerlendirmeleri yaptığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
  “Sayın Genel Başkanımız, açıklamasında, görüşmenin çerçevesinin 'Yeni Türkiye'nin inşa edilmesinde, millet egemenliğinin bütünüyle sağlanmasında Türkiye'yi gerçekten daha ileri götürecek adımların atılmasında, bir bütünleşme süreci içerisinde fikirlerimizle ilkelerimizle ne tür katkılar sağlayabileceğimiz hususu olduğunu' belirtmiştir. Konuyu öncelikle MYK'dan başlamak üzere tüm kurullarımızla paylaşacağını ifade etmiştir. Bu çerçevede Merkez Yürütme Kurulumuz toplanmış ve Sayın Genel Başkanımız süreçle ilgili detayları kendileriyle paylaşmıştır. Gelinen nokta itibarıyla konu değerlendirilmiş ve konunun il başkanlarımız ve Genel İdare Kurulu ile paylaşılması uygun bulunmuştur. Daha sonraki süreçlerde gelişmeler tüm açıklığıyla kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

  Birleşme ne anlama gelir HAS Parti’de borç krizi

  ARINÇ'TAN HAS PARTİ AÇIKLAMASI

   

  Birleşme ne anlama gelir BÜTÜNLEŞME TEKLİFİ

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı