Gündem Haberleri

  Birinciliği kaçırdı

  Hürriyet Haber
  02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünya Güzellik Yarışması'nda ilk üçe girmeyi başaran ilk Türk kızı olarak tarihe geçen Yüksel Ak, iyi hazırlanmadığı ve İngilizceyi tam bilmediği için birinciliği kaçırdı. Yarışmayı değerlendirenler, Yüksel Ak'ın fiziki güzellik olarak bütün güzellerden daha iyi olduğunu söylediler.

  MIss World şirketinin Londra'da düzenlediği Dünya Güzellik Yarışması'nda Türk güzeli Yüksel Ak'ın 95 ülke temsilcisi arasından üçüncü olması büyük başarı olarak nitelendi. Türkiye'ye dönerken havaalanında dünya basınının hücumuna uğrayan Yüksel Ak, gazetecilerin sorularını İngilizce yanıtlamaya çalıştı. 20 yaşındaki Yüksel Ak, ‘‘Sonuç benim için sürpriz oldu. Yarışmada çok heyecanladım. Çok iyi İngilizce bilmeyen, kraliçe olamıyor. Üç haftada İngilizcem çok ilerledi. Türkiye'ye döner dönmez kurslara gidip bu yabancı dili daha iyi öğreneceğim’’ dedi. Dünya üçüncüsü güzelimiz ‘‘Ülkem adına çok mutluyum. Türk kadınının güzelliğini uluslararası arenada tescil ettirdim’’ diye konuştu.

  İngiltere'de yaşayan Türkler, Hürriyet Londra Bürosu'nu telefon yağmuruna tutarak Yüksel Ak'ın iyi hazırlanmadığı için birinciliği kaçırdığını söylediler. Türk izleyiciler, ‘‘Türkiye güzeli, Hint ve İtalya güzelinden daha güzeldi’’ dediler. Kraliçeliği çok az puan farkıyla kaçıran güzelimizin yarışma sırasında söyleşilerde heyecandan bocaladığı, tercümanlığını yapan organizatör Özcan Sandıkçıoğlu'nun ise ifadeleri değiştirdiği gözlendi.

  Kazakistan Güzeli'nin hazırladığı ‘‘Hayatınızda neyi değiştirmek isterdiniz?’’ sorusuna Yüksel Ak, ‘‘Ben turizm ve otelcilik okuyorum. matematik öğretmeni olmak istediğim için matemik okumak isterdim’’ yanıtını verdi. ‘‘En çok neyi arzu ederdin?’’ sorusu karşısında da bocalayan güzelimiz ‘‘Top Ten'e gireceğimi biliyordum. İlk beşe girmeyi arzuluyorum’’ dedi. Tercümanlığını yapan Özcan Sandıkçıoğlu ‘‘İlk ona girmeyi çok arzuladım. Rüyalarım gerçek oldu’’ diye çevirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı