Gündem Haberleri

  Biri üniversitede, biri ana okulunda

  DHA
  17.12.2009 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Uludağ Üniversitesi (UÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Yavuz üniversite kütüphanesinde, Kocaeli'nde ise ana sınıfında sözleşmeli öğretmeni olarak görev yapan Müge Küçükkara derste kalp krizi geçirerek öldü.

  Profesör kütüphanede kalp krizinden öldü

  Uludağ Üniversitesi (UÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomileri Bölümü Öğretim Üyesi 50 yaşındaki Prof.Dr. Orhan Yavuz, üniversite kütüphanesinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

  Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Tarım Politikası ve Yayım Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Orhan Yavuz, önceki gün bilimsel çalışmaları nedeniyle gittiği Uludağ Üniversitesi Kütüphanesi’nde fenalaşarak yere yığıldı. Evli ve iki çocuk babası Prof.Dr. Yavuz, durumu fark eden öğrencilerle görevliler tarafından kütüphane binasına çok yakın olan Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. Burada kalp masajı yapılan Prof.Dr. Orhan Yavuz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  Başta tarım politikası, Avrupa Birliği ve Türkiye tarımı konularında yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış 35’in üzerinde yayına sahip olan Prof.Dr. Orhan Yavuz için yıllarca çalıştığı Ziraat Fakültesi önünde tören düzenlendi. Törende öğrenciler ve öğretim üyeleri gözyaşlarını tutamazken, Prof.Dr. Yavuz'un bilgisayarında ve odasında fotoğrafları yer alan 4.5 yaşındaki kızı Bahar ve bankacı eşi Selda Yavuz güçlükle sakinleştirilebildi.

  Prof.Dr. Orhan Yavuz’un cenazesi, İlahiyat Fakültesi Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Fethiye Mezarlığı’nda toprağa verildi.
  Çok sayıda proje ve araştırma sahibi olan Prof.Dr. Orhan Yavuz, tarımsal politikalar kapsamında son olarak köy halkının sosyolojik yapıları ile ilgili olarak Bursa’nın 600 yıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’ta bir çalışma yapmıştı.

  Derste kalp krizi geçiren öğretmen öldü

  Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde derste kalp krizi geçiren sözleşmeli öğretmen hayatını kaybetti.

  Yeniköy Hayat İlköğretim Okulunun ana sınıfında sözleşmeli öğretmeni olarak görev yapan Müge Küçükkara (32), derste fenalaşarak yere düştü. Öğrencilerin haber verdiği öğretmenler, olayı 112 Acil Servise bildirdi.

  Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Küçükkara, 112 Acil servis ekiplerince olay yerinde yapılan müdahalenin ardından Gölcük Devlet Hastanesine kaldırılırken hayatını kaybetti.

   


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı