Gündem Haberleri

  Birazcık ilgi lütfen

  Hürriyet Haber
  19.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aileler, çocuklarını sevindirmek için eve bir hayvanın girmesine karar verdikleri zaman, bakımının kolay ve ekonomik olması nedeniyle muhabbet kuşlarını tercih ediyorlar. Samsun Serenofil Derneği, muhabbet kuşlarına yönelik bu ilginin olumlu ve olumsuz yönlerini ele almış.

  Çocukların, muhabbet kuşlarına yönelik ilgisinin kısa sürede azalması, bu sevimli yaratıkları mutsuzluğa itiyor. Bazen, aileler de kuşa karşı ilgiliz davranabiliyor.

  Bu durumun önüne geçebilmek için, kuş edinmeden önce, onları yaşamları hakkında çocuklara hikayeler anlatılmalı. Sürü içindeki çiftleşmeleri, bebek muhabbet kuşlarını nasıl büyüttükleri, eşleriyle ölünceye dek birlikte yaşadıkları, eş bulamadıklarında, aynı cinsten olanların birbirlerine karşı cinstenmiş gibi davranması hakkında, çocuğu bilgiler verilmeli.

  7 yaşındaki çocuklar, bir muhabbet kuşuna her gün aynı saatte yem verebilir.

  10 yaşına gelen çocuk, artık muhabbet kuşu için yem satınalabilir.

  Panda ve Pinokyo

  İki ay boyunca, kesintisiz olarak annelerini emdiler. Tuvaletlerini nereye yapacaklarını da öğrendiler. Panda ve Pinokyo'ya evlerinin kapısını açmak isteyenler, 0212 252 38 00 numaralı telefondan Emel hanım'ı arayabilirler.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı