GeriGündem CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 'Biraz kul hakkı yemeyen yönetsin'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 'Biraz kul hakkı yemeyen yönetsin'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 'Biraz kul hakkı yemeyen yönetsin'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik eleştirinin dozunu arttırdı. Davutoğlu’nu ‘iradesini Saray’a ipotek etmekle’ suçlayan Kılıçdaroğlu, “Bunlardan bıktık. Çekilsinler bir köşeye. Bir de kul hakkı yemeyenler bu ülkeyi yönetsin” dedi.

Bartın, Karabük ve Düzce’de konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:


GÜVEN DUYMAMALISINIZ


Hükümet kuramayan bir partiye, hükümet kuramayan bir lidere güven duymamanız gerekir. Eğer bir kişi iradesini Saray’a ipotek etmişse, o kişi Türkiye’yi yönetemez. Türkiye şu anda Cumhuriyet tarihinin en derin krizlerinden birisini yaşıyor. Türkiye’yi kimin yönettiği belli değil. Bu tablodan Türkiye’nin bir an önce kurtulması lazım.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Biraz kul hakkı yemeyen yönetsin

SİYASETİN GÖREVİ HİZMET


Siyaset kavga alanı değildir. Siyaset köşeyi dönme alanı değildir. Siyaset zenginleşme aracı değildir. Siyasetin görevi vatandaşa hizmet etmektir. Ama vatandaşa hizmeti bıraktılar. Birisi din, iman edebiyatı yapıyor. Diğer taraftan birisi de etnik kimlik edebiyatı yapıyor. Bunları bırakmamız lazım.
Bu ülkenin refaha ve huzura ihtiyacı var. Eğer refahı ve huzuru istiyorsak yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacımız var. Çok ayrıştık, bölündük. Birbirimize selam veremez hale geldik. Komşumuzun kimliğini, inancını sorgulamaya başladık. İnanç üzerinden kim siyaset yapıyorsa bilin ki Müslümanlığa en büyük zararı o veriyor.


SARAY MERAKIM YOK


Benim öyle köşeyi dönme gibi bir hastalığım yok. Saray merakım da yok. Bu ülkenin insanlarını düşünüyorum. Ben öyle 13 yıllık yetki de istemiyorum. Yetki verirseniz 4 yıl adam gibi yöneteceğim. Her kuruşun hesabını vereceğim size. Yolsuzluklara asla izin vermeyeceğim. Sizden yetki istiyorum Barış içinde, huzur içinde bu süreci bitireceğiz.”