Gündem Haberleri

  Biraz çapkınlık yapalım derken paramızdan olduk

  Ahmet ATAK/FRANKFURT
  06.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avrupa’da yaşayan Türk erkeklerini kendilerine hedef seçen Bulgaristan’daki kadınlar, "Sana aşık oldum, beni yanına al" diyerek Türk erkeklerini binlerce Euro dolandırıyor. Parayı gönderdikten sonra kadınlardan bir daha haber alamayan ve genellikle çoluk çocuk sahibi Türk erkekleri ise "Ne de olsa Türk erkeğiyiz. Çapkınlık yapalım derken paramızdan olduk. Ev bile kiralamıştık" dediler.

  BULGARİSTAN vatandaşı Türk asıllı kadınlar, Avrupa’da yaşayan Türk erkeklerini buluşma veya evlenme vaadiyle kandırarak binlerce Euro dolandırıyorlar. Oturdukları yerden para kazanmak için özellikle Almanya, Avusturya ve Fransa’daki Türk erkeklerini kendilerine hedef seçen kadınlar, internetteki çeşitli chat portallarında dolaşıyorlar.

  CHAT’TE TANIŞTIK
  /images/100/0x0/55eb01acf018fbb8f8a4e8c1
  Çok sayıda Türk, kadınlarla internette chat yaparken tanıştıklarını söylediler. Fransa’da yaşayan ve adının açıklanmasını istemeyen evli bir Türk, "Bir kaç gün chat’leştikten sonra fotoğrafını yolladı. Çok hoşuma gitti. Daha sonra telefonlaştık. Bana çok samimi davrandı. Bana aşık olduğunu söyledi. Benimle mutlaka buluşmak istediğini, fakat maddi durumunun iyi olmadığını bildirdi" dedi. Fransa’ya gelebilmesi için kadına yaklaşık 1000 Euro havale ettiğini bildiren Türk, "Parayı yolladıktan sonra aradığımda bana sırasıyla yolda olduğunu, akrabasının hastalandığını ve bir süre sonra da pasaportunu kaybettiğini bildirdi" dedi.

  EV BİLE TUTMUŞ

  Aradan haftalar geçince Bulgar kadının kendisini oyalamak için çeşitli bahaneler uydurduğunu anlayan Türk, "Kandırıldım. Çapkınlık yapayım derken paramdan oldum. Ne de olsa Türk erkeğiyiz. Ufak bir kaçamak yapayım dedik. Bulgar kadının kalabileceği bir ev bile tutup 1 aylık kirasını da ödemiştim. Verdiğim telefon parası da cabası. Bir daha mı, tövbe. Ben yandım, başkaları yanmasın. Mutlaka dikkatli olsunlar ve internetten tanıştıkları bayanlara/images/100/0x0/55eb01acf018fbb8f8a4e8c3 hemen güvenmesinler" dedi.

  Fotoğrafına aşık oldum sürekli para yolladım

  Bulgar kadınları, aynı yöntemle Avusturya’da yaşayan kaçamak meraklısı Türk erkeklerinden de hayli para sızdırmışlar. Avusturya’da yaşayan evli ve üç çocuk sahibi bir Türk, çevresinde bu yolla parasını kaptıran çok sayıda Türk erkeği tanıdığını söyledi. "Bir macera uğruna 1500 Euro’dan oldum" diyen 45 yaşındaki Trabzonlu bir başka Türk ise şunları anlattı:

  "Fotoğrafına aşık olduğum kadın benden önce yol parası istedi. Daha sonra gümrükten geçmek için 400 Euro rüşvet vermesi gerektiğini söyledi. Bunun ardından ise vergi borcu olduğunu belirterek yine yüklü miktarda para göndermemi istedi. Ben de her defasında yolladım. Yapmaz olaydım."

  Seksi ve şuh bakışlar

  Türk asıllı Bulgar kadınlar, internette tanıştıkları Türk erkeklerine genellikle bakımlı, seksi ve şuh bakışlı fotoğraflarını gönderiyorlar. Türk erkeklerinin yolladığı paraları havale yoluyla aldıktan sonra ise ilgiyi yavaş yavaş azaltıyorlar. Genç ve güzel kadınların bu yoldan binlerce Euro para kazandığı tahmin ediliyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı