Gündem Haberleri

  Bira almak için denize atlamış

  Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  28.05.2008 - 13:49 | Son Güncelleme:

  İZMİT Körfezi'ndeki marina açıklarında demirli ‘Lider-Kartal' adlı kuru yük gemisinde aşçı, 30 yaşındaki Serdar Yılmaz, sahile gidecek tekne olmayınca 300 metre yüzüp sahile çıkmak isteyince itfaiye ekipleri tarafından son anda zodyak botla kurtarıldı. Yılmaz, yüzerek sahile çıkıp bira almak istediğini, bunun için denize atladığını söyledi.

  Marinanın yaklaşık 300 metre açığında demirli kuru yük gemisinde aşçı olarak çalışan Serdar Yılmaz denize atladı. Sahilden denize bir kişinin atladığını ve yüzdüğünü görenler polisi aradı. Polisin bilgi vermesi üzerine İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde kurulu kurtarma ekipleri de harekete geçti. İtfaiye ekipleri, marinadaki zodyak botla Serdar Yılmaz'ın yanına ulaştı. Yorgunluktan bitkin düşen Serdar Yılmaz bota alınarak kurtarıldı.

  Kıyıya geldiğinde nefes nefese olan aşçı, “Canım çok bira istiyordu. Sahile gidecek tekne olmadığı için yüzebileceğimi düşünerek denize atladım. Ama kısa sürede yoruldum. Bot gelmese boğulabilirdim” dedi. 112 Acil Servis ambulansı ile hastaneye götürülen aşcı daha sonra taburcu edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı