Gündem Haberleri

  Bir yudum su yüzünden öldü

  Ali ÖZKAYA/İZMİR, (DHA)
  02.04.2004 - 01:45 | Son Güncelleme:

  Restoranda içtiği bir yudum sudan rahatsızlanıp mide kanaması geçiren genel müdür, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

  İZMİR’de Etitaş Transfomatör Sanayii A.Ş’nin Genel Müdürü Müjdat Haşıcı (49), 12 Mart akşamı, şirketin Finans Müdürü Fahri Meyzinoğlu ve Avukat Halit Eraltuğ ile birlikte İkiçeşmelik’teki ünlü bir restorana gitti. Garson, 1.5 litrelik pet şişede getirdiği suyu, kapağı açıp servis yaptı. Sudan bir yudum alan Haşıcı, boğazında yanma hissedince Meyzinoğlu da suyun tadına baktı. O da yanma hissedince iki arkadaş koşarak lavaboya gidip ağızlarını yıkadı. Ancak Müjdat Haşıcı fenalaştı.

  Savcılığa başvurdular

  Özel Ege Sağlık Hastanesi’nde midesi yıkanıp taburcu edilen Haşıcı 10 gün sonra yeniden rahatsızlanınca Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Fahri Meyzinoğlu, olayın ardından karakola giderek restoran sahipleri ve çalışanlar hakkında şikáyette bulundu. Mide kanaması geçiren ve yemek borusu da tahriş olan Haşıcı, yoğun bakıma alındı. Yaklaşık 10 gündür yoğun bakımda tutulan Haşıcı dün sabah yaşamını kaybetti.

  Su Adli Tıp’a gönderildi

  Haşıcı’yı ölüme götüren asitli suyun Adli Tıp Kurumu’na teslim edildiği, kimyasal niteliğinin burada yapılacak incelemeden sonra ortaya çıkacağı belirtildi. Haşıcı bugün yapılacak otopsinin ardından toprağa verilecek.

  Suç bizim değil, su firmasının

  HAKKINDA savcılığa şikáyette bulunulan restoranın sahibi Fatih Arslan yaklaşık 50 yıllık bir kuruluş olduklarını söyleyerek şöyle dedi: ‘Olay çok üzücü, ancak hiçbir hatamız yok. Biz güvenilir bulduğumuz için uzun yıllardır tercih ettiğimiz marka sudan servis yaptık.’ Servis yaptıkları pet su şişelerinin kapaklarını her zaman müşterinin önünde açtıklarını söyleyen Arslan, ‘Benim mekánımda hiçbir şey yemediler. Yani yemeklerimden kaynaklanan bir şey değil. Sorun su firmasıyla müşteri arasında’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı