GeriGündem Bir türkü de Ağar'dan
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir türkü de Ağar'dan

Bir türkü de Ağar'dan
refid:3862658 ilişkili resim dosyası

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın başlattığı mal varlığı tartışmasını türkülerle sürdüren Başbakan Tayyip Erdoğan ve CHP Lideri Baykal'a DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar da katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Deniz Baykal arasındaki "türkülü" atışmaya DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar da katıldı. Baykal, kendisine "Makaram sarı bağlar, kız söyler gelin ağlar" sözü ile sataşan Erdoğan'a Aşık Mahsuni'nin "Yoksulun sırtına vuran vurana/ Bunu gören yürek nasal dayana/ Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana/ Bilmem bunu söylesem mi, söylemesem mi" dizeleri ile karşılık vermişti.

Baykal-Erdoğan polemiği diğer muhalefet partilerine de sıçrarken, Ağar da Erdoğan gibi "gelinli" benzetme yaptı. İktidarı "pişkince koltukta oturmaya" devam etmekle eleştiren Ağar, partililere yaptığı konuşmada "Hayırlı oturmalar olsun, sakin istifa etmesinler. Kökünün defterini millet dürecek" dedi.

Ağar, "Türkiye'de hiçbir iktidar güle oynaya erken seçime gitmemiştir. 'Hem ağlarım hem giderim' diyen gelin misali her hükümet seçime karar vermiştir. Bu çocuğun adam olmayacağı bellidir" diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle