Gündem Haberleri

  Bir tozlu zarf da ona

  Arda AKIN / ANKARA
  07.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Ali Suat Ertosun’un ardından Sincan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz’a da içinde sarı toz bulunan, tehdit içerikli bir mektup gönderildi.

  Yenimahalle Posta İşletme Müdürlüğü’nde görevli memurlar, Fransa’dan Mustafa O. Özgür ismiyle Kaçmaz’a gönderilen mektubun içinde sarı toz olduğunu fark etti. Postanenin boşaltılmasının ardından olay yerine gelen özel kıyafetli ekipler, mektubu incelenmek üzere Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi’ne götürdü. Zarftaki tozun bir kısmının yere dökülmesi nedeniyle postane karantinaya alınıp ilaçlandı. Toza dokunan iki postane görevlisi hastanede müşahade altına alındı.

  Ertosun’a 2. kez

  HSYK üyesi Ali Suat Ertosun’un makamında iki gün arayla isimsiz mektup paniği yaşandı. Ertosun’un ismine geçen salı ABD’den gönderilen, içinde beyaz toz ile İngilizce tehditlerin yer aldığı mektubun ardından, dün de Almanya’dan yine isimsiz bir mektup gönderildi. Mektubun içinden beyaz tozlar savrulduğunu fark eden HSYK çalışanları, durumu Ankara İl Sivil Savunma Müdürlüğü’ne bildirdi. HSYK’nın Kızılay’daki binasına gelen ekipler, Ertosun’un bulunduğu katta çalışanları dışarı çıkararak özel kıyafetlerle mektubu muhafaza altına aldı. Bu mektup da Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi’ne iletildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı