Gündem Haberleri

  Bir siyasetçi ve üst düzey bürokrat yakaladı

  Hürriyet Haber
  23.05.2011 - 09:15 | Son Güncelleme:

  MHP’ye yapılan kasetli şantajlar üzerine dedektiflik büroları politikacı akınına uğradı. Aramalarda 2 evde cihaz çıktı.

  Habertürk Gazetesi'nden Sibel Hürtaş'ın haberine göre, MHP'deki kaset skandalının ardından Ankara'da faaliyet gösteren dedektiflik bürolarına siyasetçiler ve bürokratlar başvurarak evlerinde arama yapılmasını istedi. Biri siyasetçi, diğeri üst düzey bürokrata ait olduğu ve ara sıra kullandıkları belirtilen, Ankara'nın lüks semtlerindeki iki evde cihaz bulundu. Cihazlardan biri televizyonun içine, diğeri alarm sistemine takılıydı. Dedektiflik bürosuna ''Evimizi arayın'' başvurularını, kimlikleri gizli tutulan kadınlar yaptı. Evler apar topar boşaltıldı.

   

  MHP ve AK Parti'nin ABD ve İsrail menşeili güvenlik firmalarına arama yaptırdığı ve kontrolleri sıklaştırdıkları öğrenildi.

   

  TV VE ALARM SİSTEMİNDE

   

  Evlerin birinde yapılan aramada televizyonun içinde görüntü kayıt cihazı bulundu. 'Toz' incelemesinden kameranın uzun zamandır burada olduğu belirlendi. Arama yapılan ikinci evde ise kayıt cihazının alarm sisteminin içinde bulunduğu tespit edildi. Alarm cihazında normalde 6 sistem bulunurken 7. sistem dahil edilerek kameranın monte edildiği görüldü. Ev sahiplerinin yasal süreci başlatıp başlatmadığı ise bilinmiyor.

   

  İSTANBUL'DA DA KORKU

   

  İstanbul'da bazı bürokratların çalışma ofisinden de benzer cihazlar çıktı. Dedektiflere başvurular, avukatları tarafından yapıldı. Cihazlar, genelde klima ve prizlerde bulundu. Bir bürokratınçalışma ofisine gizlenen 3G'li cep modülü, abajurun ayağından çıktı. Bir bürokratın ise aracından dinleme cihazı çıktı. Bunlardan biri televizyonun içine yerleştirilmişti. Dedektifler, kameraları bulmakla yetindi.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı