Gündem Haberleri

  "Bir sınır kapısı daha muhaliflerin elinde" iddiası

  Hürriyet Planet
  22.07.2012 - 13:19 | Son Güncelleme:

  Suriyeli muhaliflerin, Türkiye ile Suriye arasındaki bir sınır kapısını daha ele geçirdiği öne sürüldü.

  AFP'nin bildirdiğine göre Suriyeli muhalifler, Türkiye ile Suriye arasındaki sınır kapılarından birini daha ele geçirdiklerini ileri sürdü.

  İki ülke arasındaki Bab el-Hava kapısının üç gün önce muhaliflerin eline geçtiği iddiasının ardından, AFP'ye konuşan bir Türk diplomat, Türkiye ile Suriye arasındaki kapılardan birini daha ele geçirdi.

  Adının açıklanmasını istemeyen diplomatın verdiği bilgiye göre, Halep'in kuzeyindeki Bab el-Selam sınır kapısı, yerel saatle bu sabah 07.00'den beri muhaliflerin kontrolünde.

  Bal el-Selam, Kilis'teki Öncüpınar sınır kapısının karşısında bulunuyor.

  "ŞAM'DA HAYAT NORMALE DÖNDÜ"
  Suriyeli muhalifler, başkent Şam'da çatışmaların devam ettiğini belirtirken, Suriye yönetimi kentte hayatın normale döndüğünü söyledi. Şam Valisi Büsr El Şaban da kentte hayatın tam anlamıyla normale dönmesi için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Öte yandan muhalifler başkentte çatışmaların sürdüğünü ancak Mezze bölgesinden çekilmek zorunda kaldıklarını söylediler.

  "HALEP SAVAŞI BAŞLADI"
  Muhalif komutanlardan Muhammed Akidi silahlı isyancılara Halep'e doğru yürüyüşe geçmeleri ve kenti özgürleştirmeleri için emir verdiklerini söyledi. Görgü tanıkları, kentte çatışmaların şiddetlendiğini, ordunun özellikle kuzey bölgelerinde operasyon başlatığını açıkladılar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı