Gündem Haberleri

  'Bir polisin HDP'ye oy vermesi...'

  Sevil ERKUŞ
  19.08.2015 - 14:04 | Son Güncelleme:

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bugün yaptığı toplantıda HDP ve paralel yapı iddialarıyla ilgili çarpıcı sözler sarf etti. Yıldız ‘HDP’ye sırf paralel yapı nedeniyle oy veren emniyet ve yargı mensuplarının eline kan bulaşmıştır’ dedi.

  Bakan Taner Yıldız’ın açıklamaları şöyle:

  “SAVCI ‘YA YOKSA’ DİYOR”

  Bir polisin HDPye oy vermesi..."Bir bahçede 93 el bombası ihbarı aldık diye gidildiğinde savcı ‘ya yoksa’ diyebiliyorsa bu yapıyı iyi görmek lazım. Savcı ‘Ya yoksa neden vatandaşı rahatsız edeceğiz’ diyor. Paralel yapının herhangi bir partiyi tercih etmesi son derece tabi ve normaldir ama bugün HDP’ye yalnız bu gerekçeyle oy veren emniyet yargı içinde oy veren birinin vebali sadece oy vermek değil.

  “HDP’YE SIRF PARALEL YAPI NEDENİYLE OY VEREN…”

  HDP’ye sırf paralel yapı nedeniyle oy veren emniyet ve yargı mensuplarının eline kan bulaşmıştır. Bir polis lojmanından polisleri şehit eden PKK’ya yüzde 62 oy çıkıyorsa bu demokrasi değil arkadaşlar. Bir emniyet mensubunun HDP’ye oy vermesi demokrasi değildir. Terörün olmaması adına devlet her tür müzakereyi yapar. Silahların gömülmesi ile alakalı konuda devlet müzakeresini yapar. Bu müzakereyi bir suç unsuru gibi göstermek doğru bir yaklaşım değil.

  “DEMOKRATİK TERCİH OLARAK GÖRMÜYORUM”

  Çatışmada hemen yanı başındakinin şehit olduğu bir ortamda HDP’ye oy veren emniyet mensubundan bahsediyorum ben bunu demokratik bir oy tercini olarak görmüyorum.

  “TAKİYE YAPAN EN ÖNEMLİ PARTİ HDP’DİR”

  CHP PKK’ya evet diyor mu? Hayır. MHP diyor mu? Hayır. 7 Haziran’da çifte muhasebe yapan ve takiye yapan en önemli parti HDP’dir. Bir yandan şirinlik yaparak bir şeyler anlatmaya çalışmışlardır. Bu yalnızca parti seçimiyle alakalı bir durum değildir. Biz kimsenin hür ve özgür iradesine bir cümle kullanmayız ama terörün mazur görülmesi için tevazu içinde davranmayız."

  Bir polisin HDPye oy vermesi...

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı