Gündem Haberleri

  Bir polis şehit

  YÜKSEKOVA (Hakkari)
  21.09.2012 - 16:20 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde sivil giyimli polis memuru İsmail Öztürkçü, kimliği belirsiz kişi veya kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Ağır yaralı olarak ambulansla Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan polis memuru kurtarılamadı.

  Olay, bugün saat 15.30 sıralarında Alaattin Kesici sokağında meydana geldi. Alışveriş merkezinden çıkan sivil giyimli polis memuru İsmail Öztürkçü kimliği belirsiz kişi veya kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Ağır yaralanan polis memuru ambulansla Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Vanlı olduğu belirtilen polis memuru yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  Polis memurunun ölümünü ardından silahlı saldırganların yakalanması için bölgede operasyon başlatılırken, ilçeye giriş ve çıkışlarda kontrol altına alındı. Bu arada, olayın olduğu Alaatin Kesici sokağında toplanan kalabalığı dağıtmak için polis gözyaşartıcı bomba kullandı. Bunun üzerinde ilçedeki esnaflar kepenk kapattı.

  POLİS MEMURU EVLİ 2 ÇOCUK BABASI

  Yüksekova’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden polis memuru İsmail Öztürkçü’nün 38 yaşında, evli 2 çocuk babası olduğu belirtildi.

  Yüksekova Kaymakamı Yasin Dikdağ, polis memuruna silahlı saldırı düzenleyen kişilere yönelik araştırmaların çok yönlü olarak sürdürülüdüğünü belirtirken, ağırlıklı olarak da PKK terör örgütü üzerinde durulduğunu söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı