Gündem Haberleri

  Bir polis dövdü diğerleri izledi

  Mehmet ÇINAR / DHA
  06.09.2014 - 01:05 | Son Güncelleme:

  Müzisyen Mustafa Düştegör’ü dövmekten bir polis hakkında kötü muamele; 5 polisle ilgili de suçu izlemeden iddianame hazırlandı.

  GEZİ olayları sırasında 3 Haziran 2013 gecesi Antalya Kaleiçi’ndeki bir ara sokakta, polisler tarafından dövüldüğünü öne süren Mustafa Düştegör, 40 kişiden oluşan amir, müdür, komiser ve polis memuru hakkında işkenceden suç duyurusunda bulundu. Antalya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Uğur, 6 polis memuru hakkında, kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanılmak suretiyle silahla kasten yaralama ve görevi kötüye kullanma suçlarından dava açılmasını istedi.

  FULARDAN ÇEKTİ

  İddianamede, polis memuru A.O.P.’nin, Düştegör’ü boynundaki fularından tutarak çektiği, sırtüstü yere düşen genci sürükleyerek elindeki cop veya sopayla birkaç defa vurduğu, nefessiz kalan Düştegör’ün yığılıp kaldığını görüp oradan ayrıldığının belirlendiği belirtildi. İddianamede, bu esnada oradaki amir konumundaki komiser yardımcısı A.S. ile polisler B.Ş., B.S., S.S., H.Y.’nin, şüpheli A.O.P.’ye herhangi bir müdahalede bulunmadıkları gibi işlenen suçla ilgili herhangi bir işlem yapmadığı, müştekinin yerde baygın vaziyette yattığını gördükleri halde oradan uzaklaşıp gittiklerinin tanık beyanları, olay yeri görüntülerine ait CD’nin izlenmesiyle tespit edildiği kaydedildi.

  İhbar etmediler

  İDDİANAMEDE, Düştegör’ü yerde sürükleyen polis memuru A.O.P. hakkında 3 yıl hapis cezası istendi. Biri amir diğer 5 polis hakkında ise işlenen suç nedeniyle A.O.P.’ye müdahale etmedikleri gibi suçla ve yaralı kişiyle ilgili gerekli bildirim ve adli eylemleri yapmadıkları ve bu eylemleriyle atılı suçları işledikleri gerekçesiyle 6’şar ay hapis cezası istendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı