Gündem Haberleri

  Bir kişi daha donarak öldü

  Hürriyet Haber
  09.01.2002 - 16:26 | Son Güncelleme:

  Yoğun kar yağışı ve soğuk hava yurtta etkisini sürdürürken, Sinop`ta bir kişi donarak öldü.

  Bazı uçak seferleri iptal edilirken, üç gün önce çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapanan Hakkari-Çukurca karayolu, sürdürülen yoğun çalışma sonucu ulaşıma açıldı.

  Batman`da, bu sabah başlayan ve aralıklı olarak devam eden kar yağışı nedeniyle THY`nin bugün saat 13.00`te yapılması gereken Ankara-Batman ve saat 15.00`te yapılması gereken Batman-Ankara uçak seferleri iptal edildi.
     
  ORTA KARADENİZ

  Yoğun kar yağışı ve kötü havakoşulları nedeniyle çok sayıda köyle ulaşımın sağlanamadığı Samsun`da,kar yağışı aralıklarla devam ederken, ilgili kuruluşlar da çalışmalarını sürdürüyor.

  Bu arada, Kavak İlçesi`ne bağlı Çalbaşı, Susuz, Karacaaslan ve Kazancı köyleri ormanlık alanlarında 3 gündür mahsur kalan yaklaşık 50 orman işçisine ulaşılmaya çalışılıyor.

  Samsun-Ankara, Samsun-Ordu ve Samsun-Sinop karayollarında ise ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Amasya`da da kar yağışı bölgenin yüksek kesimlerinde aralıklarla devam ediyor.  Sinop merkez ilçe Soğuksu yöresinde ise evine gitmeye çalışan Recep Karabulat donarak öldü.

  Yetkililer, kapalı köy yollarını açma çalışmalarının sürdürüldüğünü ancak, birkaç günden bu yana devam eden kar yağışının katman oluşturması nedeniyle çalışmalarda zorluk çekildiğini söylediler.

  Bu arada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının yol açtığı elektrik ve telefon arızalarının da giderilmesine çalışılıyor.
     
  HAKKARİ-ÇUKURCA KARAYOLU
     
  Alınan bilgiye göre, üç gün önce çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapanan Hakkari-Çukurca karayolu, sürdürülen yoğun çalışma sonucu ulaşıma açıldı. Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yüksek kesimlerden düşen karın yaklaşık 20 bin metrekarelik bir alanı kapladığını, bu nedenle yol açma çalışmasının zor koşullarda sürdürüldüğünü belirttiler.

  Yetkililer, Van ve Hakkari istikametinden Çukurca ve Şırnak yönünegidecek araçların yola çıktığını bildirdiler.  Öte yandan, Çankırı merkez ve ilçelerinde 48 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı