Gündem Haberleri

  Bir haftada 48 terörist etkisiz hale getirildi

  Hürriyet Haber
  05.06.2017 - 10:39 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanlığı, son bir haftalık terörle mücadele bilançosunu açıkladı. Terör örgütüne yönelik operasyonlarda 48 terörist etkisiz hale getirildi. DEAŞ ile irtibatlı 50, FETÖ ile bağlantısı bulunan 920 kişi gözaltına alındı.

  İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütü ile mücadele kapsamında, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 548 operasyon gerçekleştirildi. Örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 278 kişi gözaltına alındı.

  DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 50, FETÖ/ PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 920, sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 25 kişi gözaltına alındı.

  48 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

  Ülke genelinde yürütülen operasyonlarda son bir haftada 30'u ölü, 15'i teslim olan, 3'ü sağ yakalanan olmak üzere toplam 48 terörist etkisiz hale getirildi.

  SOKAK SATICILARINA OPERASYON

  Sokak satıcılarına yönelik yürütülen projeli çalışma kapsamında 12 ilde (Afyonkarahisar, Balıkesir, Erzurum, Adana, Antalya, Mardin, Çorum, Muğla, İstanbul, Kocaeli, Kilis, Karabük) 105 şüpheli gözaltına alındı.

  SİBER SUÇLARLA MÜCADELEDE;

  FETÖ/PDY, PKK/TAK, DAEŞ gibi bölücü terör örgütleri başta olmak üzere terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 1.258 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılmış, tespit edilen 395 kişiden 81’i gözaltına alınmıştır.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı