Gündem Haberleri

  Bir gün Kurtlar Vadisi'nde öldürülürsem çok üzülürüm

  Hürriyet Haber
  14.11.2009 - 15:09 | Son Güncelleme:

  'Evliliğe Gelinceee..." isimli yeni bir oyunla tiyatro izleyicilerinin karşısına çıkan Can Gürzap, ilişkisi eskidiği için eşinden boşandığını belirterek 'Evliliğini bir ömür boyu sürdürenlere gıpta ediyorum." diyor. Kurtlar Vadisi'nin Tataroğlu'su Türkiye'deki yerli tiyatro oyunu eksikliğinin televizyondan kaynaklandığı görüşünde.

  Tiyatroya Peter Pan ile başladınız sanırım.                 

  Evet, onunla da 'en genç çevirmen' ödülünü almıştım, 16 yaşında idim. Neler çektim neler! Bunu bana veren de Muhsin Ertuğrul idi. Babam başıma dikilmişti. Koca bir yazım gitti. Oturtmaya çalıştık ama çocukluktan başlamalı bu. İyi bir çocuk tiyatrosu dünyası olmalı.

  Sonrasında çocuk tiyatrosu bitti mi?       

  Hayır, çok oyun çevirdim, çok çocuk oyununda oynadım. Ali Baba ile Kırk Haramiler ilk rejimdir mesela, 24 yaşındaydım, Londra'dan yeni gelmişim. Mazhar Alanson benim öğrencimdi. Onların da Kaygısızlar diye bir grubu vardı. 'Buna müzik lazım' dedim. Devlet Tiyatrosu yeteri kadar para vermiyordu. Mazhar 'Hoca, playback yapalım' dedi. Tiyatroda ilk playback'i biz yaptık. Mazhar'a izin ayarlayarak ve cebimden para vererek stüdyoya gönderiyordum. O müziklerin korolarında Ajda Pekkan, Barış Manço yer almıştı.

  Yıllardır tiyatro sahnesindesiniz ama Kurtlar Vadisi'ndeki Davut Tataroğlu karakteriyle bir hayli tanındınız. Geçmişinize bakıp 'Nerede benim onca emeğim' diyor musunuz?

  Doğrusunu söylemek gerekirse Kurtlar Vadisi'nin etkisi çok oldu. Yorgun Savaşçı diye ilk geniş kapsamlı bir dizi filmi çekiyorduk. İstanbul'a yeni gelmişiz, maddi durumum da çok parlak değil. O sırada İş Bankası'ndan 'Para Çek' diye bir reklam teklifi geldi. O kadar tanındım ki! Balıkesir'e film çekimine gitmiştik, bizi gören çocuklar 'Para çekler geldi, para çekler geldi' diye bağırarak koşmaya başladı. Para Çek reklamı bitti, her şey eskiye döndü. Hiç dizisiz kalmadım ama Kurtlar Vadisi ayrı bir fenomen. Bunu hissediyorsunuz yani. 40-45 oyun sahneye koyup yönettim ama kaç kişi izleyebilir ki sizi? Her gün doldursan ne olur?

  Kurtlar Vadisi'nden sonra ne değişti?

  Çok fanatikleri var, şaşırıyorum gerçekten! İzmir'de havaalanında bir arkadaşı bekliyordum. Saçlarımı kısa kestirmiştim. Dört-beş genç vardı orada, bana bakıyorlar, elinde telefon var. Yaklaştı "Siz Tataroğlu musunuz?" dedi. 'Evet' deyince, 'Benzetemedim de' dedi. Bütün vadinin aktörlerinin hepsinin fotoğrafını yüklemiş cep telefonuna oradan bakıyor.

  Dizide öldürülürseniz üzülür müsünüz?

  Böyle bir dizide çalışmak isterim. Kim 'Ohh beni öldürdüler' der ki? Kurtulmak istesem kendim kurtulurum. Ama iş gereği öldürebilirler de! Kimler ölmedi ki?  

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı