Gündem Haberleri

  Bir çocuğun 'velisi' olun

  Hürriyet Haber
  15.02.2006 - 17:24 | Son Güncelleme:

  Batman, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde yaşayan ve maddi imkanı yeterli olmadığı için okul masraflarını sokakta çalışarak karşılayan çocukların küçücük omuzlarına yüklenen sorumlulukları biraz da olsa paylaşmak ister misiniz? Üstelik sadece bir tek 'tık' ile...

  Aslında her yerde rastlıyoruz onlara. Ya sokakta mendil satarken, ya da minicik elleriyle kocaman adamların ayakkabılarını parlatırken... Bazen bir tamirhanede, bazen de bir atölyede... Hepsinin amacı aynı: Maddi gücü yetersiz olan ailelerine küçük de olsa bir katkı sağlamak, okul masraflarını çıkarabilmek. Bazıları okula gidebilecek kadar şanslı da değil üstelik.

  GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle başlatılan Velim olur musun? kampanyası Batman, Şanlıurfa ve Gaziantep'te yaşayan sokakta çalışan çocuklara yardım amacını taşıyor.

  Kampanyanın amacı, gönülü veliler aracılığıyla bu çocukların küçücük omuzlarına yüklenen sorumlulukları biraz da olsa hafifletebilmek.

  Velim Olur musun? kampanyası internet üzerinden yürütülüyor ve para yardımı kabul edilmiyor. Tek yapılması gereken internetten kendi seçeceğiniz bir çocuğun kırtasiye, giysi vb. gibi eksiklerini tamamlayıp ona ulaştırmak. Seçtiğiniz çocuğa göndereceğiniz destek paketi 5 gün içinde Ekpress Kargo tarafından adresinizden alınıp çocuğun yaşadığı ildeki merkezi ücretsiz olarak teslim ediliyor.

  Kampanyaya katılmak ve ayrıntılı bilgi almak için:
  http://www.velimolurmusun.org

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı