Gündem Haberleri

  Bir çay içti, 70 bin liralık altını gitti

  Mehmet SEZGİN/SİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)
  25.11.2009 - 17:23 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, 15 metre ilerisindeki komşu esnafın yanına çay içmeye giden kuyumcu 45 yaşındaki Halil Tanış, 10 dakika sonra döndüğü işyerinde 70 bin liralık altınının çalındığını görünce şoke oldu.

  Olay, saat 11.30 sıralarında Siverek’in en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı üzerinde yaşandı. Bulvar üzerinde kuyumculuk yapan Halil Tanış, davet üzerine işyerinin kapısını kilitleyerek 15 metre ilerisindeki komşu esnafın yanına çay içmeye gitti. 10 dakika çay içip, sohbet ettikten sonra işyerine dönen Tanış, açmak istediği işyerinin kapısının zorlanarak açıldığını ve vitrindeki altınların yerinde olmadığını fark edince sok oldu. Haber verilen polislerin gelmesiyle işyerinde yapılan incelemede yaklaşık 70 bin lira değerindeki altın takının çalındığı belirlendi.

  Güvenlik kamerası bulunmayan ve bayram yoğunluğu nedeniyle çevredeki kimsenin de fark etmediği hırsızlık olayıyla ilgili olarak polis, kuyumcunun kapısında ve vitrininde parmak izi araştırması yaptı.

  Hırsız ya da hırsızların yakalanması için çalışma başlatılırken, yaşadıklarının ardından büyük üzüntü yaşayan kuyumcu Halil Tanış, “Komşu esnafa çay içmeye gittim. Çay içtim ve on dakika sonra döndüm. Döndüğümde anahtar ile açmak istediğim kapının açılmış olduğunu ve vitrinlerin boş olduğunu görünce şoke oldum. 70 bin liralık altınımı çalmışlar, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Güpegündüz bu cesareti nasıl bulmuşlar anlayamadım. İnşallah hırsızlar bulunur ve altınlarıma kavuşurum” dedi.

  Tanış, diğer esnaflar tarafından teselli edilmeye çalışılırken, bazı kişiler de bu durumu, ‘Bir çay içti, 70 bin lirası gitti’ sözleriyle espri konusu yaptı.

  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı