Gündem Haberleri

  Bir bedende beş kadın

  Hürriyet Haber
  23.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  1953 yılından beri aktör, yazar, koreograf, dekoratör, yönetmen olarak tiyatroya emek veren Dario Fo ve France Rame'nin birlikte yazdığı ‘‘Karanlıkta Işık Damlaları’’ adlı oyun Ankara Birlik Tiyatrosu'nun İstanbul Aksaray'da açılan salonunda sahneleniyor. Zeki Göker'in yönettiği bu tek kişilik oyunda Ayşe Emel Mesçi sahneye çıkıyor. Otuza yakın karakteri canlandıran Ayşe Emel Mesçi, 30 yıllık tiyatro birikimine yeni bir halka olacak bu oyun için ‘‘Benim ülkemde yeniden doğuşum’’ tanımlamasını yapıyor.

  Dario Fo, eşi France Rame'nin ‘‘Ya kadınlar üzerine bir piyes yazarsın, ya da seni terk ederim’’ sözleriyle kendisi için bir oyun isteğiyle ‘‘Karanlıkta Işık Damlaları’’nı yazmış.Oyun, ‘‘Dans hocası bant sistemi’’, ‘‘Tecavüz’’, ‘‘Medea’’, ‘‘Yarın Olacak’’ ve ‘‘Ben Ulrike Bağırıyorum’’ adlarında beş epizottan oluşuyor.

  İstanbul’da sahnelendikten sonra Anadolu turnesine çıkacak oyun daha sonra da yurtdışında sergilenecek.

  1989 yılından bu yana etkinliklerini İstanbul'da sürdüren Ankara Birlik Tiyatrosu'nun ‘‘Karanlıkta Işık Damlaları’’ adlı oyununda Ayşe Emel Mesçi, beş epizotta 30'a yakın karakterle sahneye çıkıyor.


  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı