Gündem Haberleri

  Bir başbakan ‘alçak’ sözünü kullanmaz

  Hasan ESER / DHA
  24.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Foça İlçesi’nde ‘Siyasette Ahlak’ konulu konferansa katılan CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin adım adım örtülü faşizme doğru gittiğini söyledi.

  Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetine eleştirilerde bulundu. Siyasetçinin her türlü eleştiriye açık olması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Dünyanın hiçbir ülkesinde bir Başbakan, beğenmediği eleştiriler karşısında, özür dileyerek ifade ediyorum ‘namussuz ve alçak’ sözcüğünü kullanamaz. Sayın Başbakan televizyonlara çıktığı zaman, ekrana 18 yaş üstü uyarı logosu koymak lazım. Sayın başbakanın kendisine yönelik eleştirilere belden aşağı yanıt vermesi doğru değildir. Sevelim veya sevmeyelim bir politikacıya böyle bir ifadeyi kullandığınız zaman, siyasette ahlak dediğimiz normdan uzaklaşmış oluruz.”

  İnsanların telefonlarıyla özgürce konuşamadıkları, yönetenlerinden korktukları bir ülkede demokrasiden söz edilemeyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin adım adım örtülü faşizme doğru gittiğini de iddia etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı