Gündem Haberleri

  Bir bakan özel vakfa 1 milyon dolar aktardı

  Hürriyet Haber
  26.12.2001 - 02:00 | Son Güncelleme:

  Bakanlık olanaklarıyla Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı'nı (TÜRKSEV) kurup, bu vakfa kamunun parasını aktarmakla suçlanan Sağlık Bakanı Osman Durmuş, dün kendini savunmak isterken, ‘skandal’ niteliğinde bir iddia daha ortaya attı.

  ‘‘Yıllık Değerlendirme ve Sağlık Hizmetlerinin Yürütülmesi Hakkında Yönerge Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’’nda konuşan Durmuş, kendisinden önceki bir Sağlık Bakanı'nın bir vakfa 1 milyon dolarlık kaynak aktardığını öne sürdü.

  Durmuş ‘‘Bu dönem, reformlar, şeffaf yönetim dönemidir. 3418 sayılı Yasa‘nın 39/b maddesi tüm yetkiyi bakana vermiştir. Ama bakanlar buradaki paraları falanca şahsın kurduğu vakfa 1 milyon dolar olarak vermiştir (Kendisinden önceki Sağlık Bakanlarını kastediyor). O vakfın Sağlık Bakanlığı ile uzaktan yakından ilişkisi yoktur’’ dedi.

  Durmuş
  , ısrarlı sorulara rağmen bu bakanın adını vermedi. Daha önce geçmiş dönemlerde bazı bakanların belli gazetecilere sarı zarf içinde Bakanlık fonundan para verdiğini öne süren, ancak suçladığı bakanları ve gazetecileri açıklayamayan Sağlık Bakanı Durmuş’un ‘‘Bir milyon doları vakfa aktaran bakan kim?’’ sorusunu yanıtlayıp yanıtlamayacağı merakla bekleniyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı