Gündem Haberleri

  Bir aydır Türkiye'deler

  İdris EMEN
  06.06.2018 - 00:56 | Son Güncelleme:

  Adana’da, Türkiye’ye kaçak giren Afganistan ve Pakistan uyruklu göçmenlerle yakalandıklarına ilişkin haber İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından önceki gün servis edilen İranlı gençlerin, bir aydır Türkiye’de olduğu ortaya çıktı.

  Adana İl Göç Müdürü Velican Doğru, Hürriyet’e verdiği bilgide, İranlı gençlerin 18 Mayıs’ta Uluslararası Koruma Statüsü’ne başvurduğunu söyledi.

  Doğru şöyle konuştu: “İranlı gençler ülkelerine geri dönmek istemedikleri için müdürlüğümüze başvuru yaptı. Kendilerine Uluslararası Koruma Kimliği verildi. Yasal olarak ülkemizde kalma hakları var. İade edilmeleri söz konusu değil. Gençlerin yakalanması bir ay önce olan bir mesele. Ancak gençlerle ilgili haberler yeni yapıldı. Şu an sorunları yok. Gayet mutlu görünüyorlardı. Bırakalım mutlu kalsınlar.”

  Haberde, iade edilmeleri halinde genç kızın saç boyası yüzünden kolunun kesileceği, genç erkeğin ise dövmeleri nedeniyle idam edileceği belirtilmişti.

  "Bizi İran'a göndermeyin" diyerek ağladılarAdana'da, Türkiye'ye kaçak yollardan giren Afganistan ve Pakistan uyruklu göçmenlerle birlikte yakalanan İran uyruklu biri kadın 2 kişi ülkelerine geri gönderilmemek için gözyaşlarına boğuldu. Genç kadın ülkelerine gönderilmeleri halinde kendisinin kolunun kesileceğini, arkadaşının ise dövmelerinden ötürü idam edileceğini iddia etti.
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı