Gündem Haberleri

  Bir annenin yürek yakan feryadı

  M. Akif ERDEM/İSTANBUL (DHA)
  13.05.2010 - 18:22 | Son Güncelleme:

  İstanbul Maltepe'de okulda düşen lavabonun parçalarının boğazına batması sonucu hayatını kaybeden anasınıfı öğrencisi Efe Boz, gözyaşları içinde toprağa verildi. 6 yaşındaki Efe'nin cenaze törenini izleyen acılı anne Nurdan Boz, cenaze namazının ardından oğlunun tabutunu omuzlayarak “Sen benim arkamdan gelecektin. Ben senin arkandan geliyorum” diye feryat etti.

  Kartal Koşuyolu Hastanesi'nde hayatını kaybeden Efe'nin cenazesi dün otopsi yapılmak üzere önce Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. Otopsinin tamamlanmasının ardından Efe'nin cenazesi yakınları tarafından alınarak helallik için Maltepe'deki evlerine götürüldü. Anne Nurdan Boz evladının ardından ağıtlar yakarak “Ben sensizliğe nasıl dayanacağım” diye feryat etti. Bir süre evde kalan Efe'nin cenazesi daha sonra dışarı çıkarılarak helallik alındı. Efe'nin cenazesi annesinin isteği üzerine çok sevdiği arabalarına konarak Mezarlıklar Müdürlüğü'ne götürüldü.

  Efe Boz'un cenazesi daha sonra Tuzla Merkez Camii'ne getirildi. İkindi vakti caneze namazı kılındı. Efe'nin annesi Nurdan, babası Kemal, ablası Yağmur yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Anne Nurdan Boz yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta durdu. Oldukça bitkin görünen baba Kemal Boz cami bahçesinde taziyeleri kabul etti.

  Cenaze namazını gözyaşları içinde izleyen anne Nurdan Boz cenaze namazının ardından oğlunun tabutunu omuzlayarak bir süre taşıdı. Bu sırada anne Nurdan Boz'un “Sen benim arkamdan gelecektin, ben senin arkandan geliyorum” diye feryat etmesi cenazeye katılanların yüreklerini dağladı. Efe'nin cenazesi omuzlarda taşınarak Tuzla Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı