GeriGündem Bir anda geldiler, ne tarla sahibi ne de polis çıkarabildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir anda geldiler, ne tarla sahibi ne de polis çıkarabildi

Bir anda geldiler, ne tarla sahibi ne de polis çıkarabildi

Adana'da üreticinin şikayeti üzerine, erkenci patates hasadı yapılan bir tarlaya başak toplamak için akın eden vatandaşları alandan uzaklaştırmak için polis devreye girdi. Ancak polisin araçtan megafonla yaptığı uyarılara rağmen başak toplayanlar tarladan uzun süre uzaklaştırılamadı. 

Adana'da bir grup bedava patates toplayabilmek için hasat yapılan tarlalara akın etti. Henüz hasat edilen ürünleri tarladan götürmeden onlarca vatandaşın tarlaya akın etmesi üzerine üretici polisi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri, araçtan megafonla defalarca vatandaşları "Lütfen tarlayı boşaltın. Tarla sahibi başak toplamanızı istemiyor" diye uyardı.

Ancak buna rağmen başak toplayanlar tarladan çıkmadığı gibi bazıları başağı bırakıp tarla sahibinin torbaladığı patatesleri de toplamaya başladı. Bunun üzerine polis megafonla bu kez "Başak toplayanlar tarlayı hemen terk edin. Aksi takdirde hırsızlıktan işlem yapmak zorunda kalacağız" diye anons etti.

Ancak buna rağmen başakçılar tarlayı terk etmedi. Polis, araçtan inip tarlaya girerek, tarla sahibiyle başakçıları tek tek çıkarmaya çalıştı. Tarla sahibi, "Ya arkadaş, başağı toplasınlar anladık da. Bakın benim sattığım patatesi toplamaya başladılar" diye isyan etti. 

Polis, bu şahısları tarladan tek tek uzaklaştırdı. Tarla sahibinin patatesinin yanından uzaklaşan vatandaşlar tarladan bir türlü çıkmadı. Polisin bütün çabalarına rağmen başakçılar tarladan çıkmadı. Polisin tarladan uzaklaştırmak için yanına kadar geldiği bir kadın, "Başak topluyoruz, biz hırsız değiliz" diyerek pazarda patatesin pahalı olduğunu, evde en çok ihtiyaç duyulan sebze olduğunu dile getirdi.

 

Bir anda geldiler, ne tarla sahibi ne de polis çıkarabildi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle