Gündem Haberleri

  Bir ağaç kesen kişiye 50 ağaç dikme cezası

  A.A.
  04.08.2009 - 15:29 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da oturduğu site sakinlerinin isteği doğrultusunda ağaç kesen kişi, büyükşehir belediyesi encümeninin kararıyla 50 ağaç dikme cezasına çarptırıldı.

  Edinilen bilgiye göre, toplu konutta yöneticilik yapan Feyzi Yavuzkendirci, site sakinlerinin isteği doğrultusunda, bahçedeki bulunan akasya ağacını kesti.

  Büyükşehir belediyesi zabıta ekiplerinin durumu öğrenmesi üzerine Yavuzkendirci para cezasına çarptırıldı.
  Yavuzkendirci, yaptığı açıklamada, site sakinlerinin akşamları serinlemek için oturdukları bahçede ağaç dallarının oturma grubu üzerine sarktığı ve dallarda bulunan haşerelerden rahatsız olduklarını belirtmeleri üzerine bir akasya ağacını kestiğini söyledi.

  Akasya ağacını kesme kararını site sakinlerinin talebiyle toplu konut yönetimi olarak aldıklarını kaydeden Yavuzkendirci, şöyle konuştu:
  “Aslında sitede oturanlar üç ağacı kesmemi istedi ancak biz kıyamadık. Sadece bir akasya ağacını kestim. Bu nedenle belediye tarafından cezaya çarptırıldım. Sitemizdeki ağaçları kendimiz diktiğimiz için kesme hakkının da bize ait olduğunu düşünüyorduk. Ağaç kesmenin suç olduğunu bilmiyordum. Bilseydim ağaç kesmezdim. 'Kendimiz ektik, kendimiz keseriz' diye düşündük. Büyükşehir belediyesi zabıta memurlarınca hazırlanan tutanakta 5326 sayılı kanunun 32. maddesinin 1. fıkrasına aykırı davrandığım ve site bahçesinde bulunan 5 ile 10 yaş arasındaki bir akasya ağacını kestiğim bilgileri yer alıyor. Bunun üzerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi encümeni, oy birliğiyle aldığı kararda, ağaç dikme mevsiminde 50 ağaç dikmeme karar vermiş. Bu ceza örnek bir karar olacak.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı