Gündem Haberleri

  Bir acayip savunma

  Aziz ÖZEN/İSTANBUL
  13.09.2014 - 01:22 | Son Güncelleme:

  Çekmeköy Garnizon Komutanı’nın sürücü kursu sahibi eşi Sultan Kaymaz’ı öldüren Ziyaettin Yaraşır ilginç bir savunma yaptı: “Sultan, anneme tecavüz ettirdiğini, ağabeyimi ve babamı öldürttüğünü söylemişti.”

  ÇEKMEKÖY Kaymakamlığı’nın önünde, geçen pazar günü Garnizon Komutanı Albay Hasan Kaymaz’ın eşi ve sürücü kursu sahibi Sultan Kaymaz’ı (45) direksiyon sınavları yapıldığı sırada tabanca ile 2 el ateş ederek öldüren ve 2 gün sonra kaçtığı Yalova’da yakalanan Ziyaettin Yaraşır’ın (41), savcılıkta verdiği ifade şaşkınlık yarattı. Tutuklanan Yaraşır, “Sultan Kaymaz’ı yaklaşık 20 yaşlarından beri tanırım. Kendisini diş hekimi olarak bilmekteyim. O yıllarda arkadaşlığımız 1 yıl kadar sürdü. Ayrıldıktan 4-5 yıl sonra yine Sultanbeyli’de Sultan Kaymaz kimlik değiştirerek Bulgaristanlı Nehire olarak karşıma çıktı” dedi. 2013’te Kaymaz’ın kursuna kayıt yaptırdığını söyleyen Ziyaettin Yaraşır, “Kaymaz’ı kurs sahibi olarak burada gördüm. Bu bayanın, daha önceden diş hekimi olarak bildiğim ve platonik aşık olduğum şahıs olduğunu önce anlamadım. Kendisi bana eşinin albay olduğunu, hatta bekâr olduğunu da söyledi. Çelişkili konuşmaları oldu. Kendisiyle çay içerken benim dişimin ağrıdığını söylemem üzerine bana, ‘Biliyorum Ziyaettin. Senin dişlerini ben yaptım. Ellerimi ağzının içine soktum’ dedi. Ben de ‘Beni nereden tanıyorsun’ diye sordum, cevap vermedi” dedi.

  ‘TECAVÜZ ETTİRDİ’

  İki kez ehliyet sınavından geçemediği için Sultan Kaymaz’la tartıştığını anlatan Ziyaettin Yaraşır cinayeti şöyle anlattı: “Önceki konuşmalarımda Kaymaz, benim anneme tecavüz ettirdiğini, ağabeyimi Suudi Arabistan’da kaza süsü vererek öldürttüğünü, rahmetli babamı da kaza süsü vererek iğneyle öldürdüğünü söylemişti. Bu sözlerin etkisiyle kendisini korkutmak için olay yerine gittim. O an gözlerim karardı ve göğsüne 2 el ateş ettim.”
  Aziz ÖZEN/İSTANBUL

  Korkutmak istemiştim

  CİNAYETİ itiraf eden Ziyaettin Yaraşır şunları anlattı: “Kaçtım, silahı da olay yerine yakın bir araziye attım. Yalova’ya gidip bir caminin bahçesinde kaldım. Tersanede çalışan bir arkadaşımı görmeye gideceğim sırada polisler beni yakaladı. Öldürmek için ateş etmedim. Amacım korkutup, yaralamaktı, pişmanım.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı