Gündem Haberleri

  Bingöl'de mayına 1 kurban

  Hürriyet Haber
  20.09.2005 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Bingöl’ün Suveren köyü kırsalında kadastro çalışması sırasında terör örgütü tarafından döşenen mayının patlaması sonucu Fehmi Doğan adlı teknisyen hayatını kaybetti.

  Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak yaptığı açıklamada, Bingöl’ün Suveren köyü kırsalında kadastro çalışması yaparken terör örgütünce döşenen mayının patlaması sonucu Fehmi Doğan adlı teknisyenin öldüğünü duyurdu.

  CAN GÜVENLİĞİ YOK

  Terör eylemlerinin kamu çalışanları ve kamu binalarını hedef aldığını belirten Alsancak, "Devlete ve devletimizin kurumlarına karşı yapılan hain saldırılara bir kurban daha vermenin derin üzüntüsünü yaşarken, diğer taraftan da görevleri başında Türkiye’nin 81 ilinde merkezlerde ve kırsallarda görev yapan kamu çalışanı arkadaşlarımızın güvenliğinden endişe duyduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.

  Kamu çalışanlarının ihale edilen işlerin biran önce bitirilebilmesi için can güvenliklerinin sağlanmamasına rağmen görev yaptıklarını ifade eden Alsancak, şöyle devam etti: "İşlerin biran önce bitirilmesi için çeşitli firmalara yapılan ihaleler sonucu ard arda geçici görev verilen, bu görevler sırasında yıllık izin haklarından mahrum bırakılan, evinden ve ailesinden uzak, bir paket sigara parası yevmiye karşılığı, can güvenliği sağlanmadan görev yapan arkadaşımıza vatan hainleri tarafından kurulan pusuyu kınıyoruz. Arkadaşımızın acılı ailesine, mesai arkadaşlarına ve tüm tapu kadastro camiasına başsağlığı diliyoruz."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı