Gündem Haberleri

  Bingöl'de bir uzman çavuş tutuklandı

  AA
  25.06.2013 - 14:32 | Son Güncelleme:

  Bingöl Baro Başkanı Erdal Aydemir, 16 yaşındaki E.A'ya yönelik "cinsel istismar ve hürriyeti tahdit suçu" iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, mahkemenin, şüphelilerden M.T'nin tutuklanmasına karar verdiğini bildirdi.

  E.A'nın avukatı Canan Çakabey ile Bingöl Adliye Sarayı önünde basın açıklaması yapan baro başkanı Aydemir, Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine 1. Asliye Ceza Mahkemesinin re'sen yapmış olduğu incelemeyi tamamladığını söyledi.

  İnceleme sonunda, mahkemenin söz konusu şüphelilerden birisinin tutuklanmasına karar verdiğini açıklayan Aydemir, şüphelinin bugün itibarıyla cezaevine gönderildiğini kaydetti.

  Dosya ile ilgili gelişmeyi kamuoyuyla paylaşma gereği ve zarureti hissettiklerine dikkati çeken Aydemir, şöyle dedi:

  "Yerelde Bingöl, genelde tüm Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölge baroları derdest olan dosyaya müdahil olma talebinde bulunduk. Bingöl Barosu olarak olayı takip edeceğimizi, takipçisi olduğumuzu bir kez daha kamuoyuyla paylaşmak istedim.

  Cinsel istismar ve hürriyeti tahdit suçu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında bir kişi tutuklandı. Özellikle isnat edilen suçun fiili, yasadaki alt sınırı, kuvvetli suç şüphesi ve delillerin bulunması tutuklamada etkili oldu."

  Aydemir, diğer şüpheliler hakkında soruşturma evresinin tam anlamıyla tamamlanmadığı için henüz bir gelişme yaşanmadığını ifade ederek, tutuklanan kişinin ise uzman çavuş M.T. olduğunu sözlerine ekledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı