Gündem Haberleri

  Bingöl’den ‘Söğüt’ dalı

  Hasan TÜFEKÇİ / SÖĞÜT
  12.09.2005 - 02:05 | Son Güncelleme:

  Bingöl’den ‘Söğüt’ dalı

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan terörle mücadele politikalarını eleştirenlere Söğüt’ten sert bir karşılık verdi. Erdoğan ‘Hiçbir zaman kavmiyet, kabile davası gibi cahiliye devirleri ayağımıza zincir olmadı. Kardeşliğe karşı olanları ben de lanetliyorum’ dedi. Başbakan, 8 bakanla birlikte geldiği Söğüt’te toplanan kalabalığa kürsüden şöyle seslendi:

  TOHUMLAR KÖK SALMAZ

  Bu ülkede milletimizin içine atılan nifak tohumları kök salamıyor. Bu nedenle yürek dağlayan felaketler karşısında kardeşlik örneği sergiliyor. Kör ideolojiyle, at gözlükleriyle, bir cahiliye devriyle millete bakanlar, tarihe kadavra gözüyle bakanlar bu ruhu idrak edemez. Bu bir hayat felsefesidir. Çok badirelerden geçtik ama istikbalimize gölge düşürmedik. Buna tarih şahittir.

  SES YÜKSELMELİ

  Kardeşliğin sesini yükseltmemiz gerekiyor. Kardeşliğe karşı olanları ben de lanetliyorum. Karamsarlığa zerre kadar prim vermeyeceğiz. Türkiye’nin yolunu kesmek isteyenler, yol kesicilerin akıbetine uğrar. Provokatörler er geç deşifre olur. Umutsuzluktan beslenenler çağımızın etkin araçlarıyla provokasyon hazırlayabilir, tahrikler tasarlayabilirler. Kaya gibi sağlam bir millete, kan ve  can kardeşi olmuş bu millete nifak tohumu eriştiremezler.

  TARİHİ OKUSUNLAR

  Birileri gücümüzü kılıçtan aldığımızı sanabilir. Zorla, baskıyla bir arada durduğumuzu zannedebilir. O zaman bunu düşünenler dönüp tarihi okusunlar. Şeyh Edebali’yi, Osman Gazi’yi Ertuğrul Gazi’yi         okusunlar.

  Yumurtacı serbest

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’a önceki gün Bursa’da yumurta fırlatan emekli işçi 57 yaşındaki Selim Kanar, dün ‘kamu görevlisine hakaret etmek’ iddiasıyla adliyeye sevk edildi. Savcıya ifade veren Kanar, ‘Hedef olarak Başbakan’ı seçmedim. Kendimce bir eylem yaptım’ dedi. Savcılık, Kanar’ı, akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için doktor kontrolünden geçirilmesine karar vererek serbest bıraktı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı