Gündem Haberleri

  Binali Yıldırım, adaylık için başvurdu

  DHA
  04.09.2015 - 10:01 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binalı Yıldırım, 26. dönem milletvekili adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. AK Parti’de üç dönem kuralı deneniyle, 7 Haziran seçimlerinde, aday olamayan Yıldırım’ın, İzmir’den liste başı aday gösterilmesi beklenirken, başvurusunda kent belirtmediği öğrenildi.

  İzmir’den 2011 genel seçimlerinde listebaşı adayı olarak bir dönem milletvekilliği yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, 2014 Mart yerel seçimlerinde de, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmişti. Partisinin oyunu yüzde 36’ya yükseltip, yaklaşık bir milyon seçmenin tercihi olmuştu. 7 Haziran genel seçimlerinde, Ak Parti’nin İzmir’deki oyu yüzde 26’ya geriledi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de, İzmir’den aday olabileceğinin konuşulduğu sırada, 7 Haziran’da üç dönem kuralına takılan Cumhurbaşkanı başdanışmanı Binalı Yıldırım’ın resmen adaylık başvurusunda bulunması, parti kulislerini hareketlendirdi. Yıldırım’in İzmir’de listebaşı yazılacağı konuşulmaya başlandı.

  Binali Yıldırım’ın resmi başvurusunda, herhangi bir il belirtmediği, adının İstanbul için de geçtiği öğrenildi.

  ESKİ ULAŞTIRMA BAKANI ELVAN, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI

  Eski Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Merkezi’ne milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Elvan’ın tercihini Antalya’dan yana kullandığı öğrenildi. Lütfi Elvan, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin birinci sıradan Antalya milletvekili adayı idi.


  CEYLAN ADAY ADAYLIĞI MÜRACAATINI YAPTI

  Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük İl Başkanlığına gelerek 26. Dönem milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

  Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan'nın AK Parti Karabük İl Başkanlığı'nda düzenlenen aday adaylığı başvurusuna AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kaya, Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş, Safranbolu Belediye Başkanı Necdeet Aksoy ve partililer katıldı.
  Milletvekilliği aday adaylığı dosyasını Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’a teslim eden Mehmet Ceylan 1 Kasım tarihinin önemine vurgu yaparak, “Bugün benim için çok güzel ve mutlu olduğum bir gün. 1 Kasım tarihi seçimleri ülkemiz ve partimiz için çok önemli bir tarihtir. Şimdiye kadar tek başına iktidar olan partimiz ülkemize ve Karabük’e çok önemli hizmetler vermiştir. 1 Kasım tarihinde yapılacak olan seçimlerde de tek başına iktidar olarak bu hizmetlerini daha da artıracaktır. Milletvekilliği yaptığım dönemlerde Karabük’e çok hizmetler yaptık. Eğer 1 Kasım tarihinde yapılacak olan seçimlerde milletvekili adayı gösterilip yeniden milletvekili seçilirsem Karabük’ü daha da ileriye taşımak için çalışmalarımız devam edecek.” dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı