GeriGündem Bin yıllık kardeşlik mitingi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bin yıllık kardeşlik mitingi

Bin yıllık kardeşlik mitingi
refid:12955205 ilişkili resim dosyası

MHP Lideri Devlet Bahçeli, bugün partinin çekirdek karar organı olan Başkanlık Divanı kadrosunu belirleyecek.

8 Kasım Pazar günü Atatürk Spor Salonu’nda yapılan 9. Olağan Kongre’de seçilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri ve Bahçeli, bugün Anıtkabir ve MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret edecek. Daha sonra 75 üyeli MYK, Parti Genel Merkezi’nde Bahçeli başkanlığında toplanarak, 15 kişilik Başkanlık Divanı için seçim yapılacak. Bahçeli’nin Meral Akşener’i TBMM Başkanvekili adayı göstermesinin ardından bir kadını daha partisinin çekirdek kadrosuna alması bekleniyor.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zühal Cafoğlu’nun Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilmesi bekleniyor. Bu arada Bahçeli’nin, birçok konuşma metnini yazan Başdanışmanı ve Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı’nın da Divan’da yerini almasına kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan bugünkü toplantıda Bahçeli’nin, partisinin önümüzdeki haftalarda başlayacağı, “Bin Yıllık Kardeşliği Yaşa ve Yaşat” mesajıyla çeşitli illerde yapılacak açık hava toplantıları hakkında da bilgi vermesi de bekleniyor.

İlk mitingin nerede ve ne zaman yapılacağının MYK’dan sonra oluşacak Başkanlık Divanı,ilk toplantısında kararlaştıracak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle