Gündem Haberleri

  Bilmeden onun arabasına bindi

  Mikail PELİT/MALATYA, (DHA)
  22.08.2009 - 16:59 | Son Güncelleme:

  MALATYA'nın Hekimhan İlçe Kaymakamı Ramazan Fani, ilçeye bağlı Yukarı Saz Köyü'ne makam otomobiliyle giderken 85 yaşındaki Zöhre Kıraç'ı görünce nereye gittiğini sordu. Kıraç, “Oğlum Kaymakam gelecekmiş köye beni Kaymakama götür” dedi. Bu yanıt karşısında şaşıran Kaymakam Fani yaşlıkadını otomobile alarak köyün yolunu tuttu.

  Kaymakaml Fani, bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Hekimhan 1'inci Ceviz ve Kültür Festivali' kapsamında Halkoyunları Yarışmasında birinci olan Yukarı Sazlıca Köyü ekibini kutlamak için Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve Festival Komitesi üyesi Kemal Deniz ile birlikte makam otomobiliyle Yukarı Sazlıca Köyü'ne gitti. Köye yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta yolda bekleyen Zöhre Kıraç'ı gören Kaymakam Fani aracını durdurttu ve yaşlı nineye nereye gittiğini sordu. Saray Mezrası'ndan geldiğini söyleyen Kıraç, “Oğlum köyümüze Kaymakam gelecekmiş, benim damım başıma çökecek. Yardım isteyeceğim beni Kaymakama götür” dedi. Aldığı cevap karşısında biraz şaşıran Kaymakam Fani yaşlı kadına “Kaymakamı tanıyor musun?” diye sordu. Zöhre Kıraç ise “Ben ne tanırım” cevabını verdi. Kaymakam Ramazan Fani bunun üzerine Zöhre Kıraç'ı makam otomobilinin ön koltuğuna bindirdi. Yol boyunca sıkıntılarını anlatan Zöhre Kıraç arka koltukta oturan kişinin Hekimhan Kaymakamı Ramazan Fani olduğundan habersiz Sazlıca Köyü'ne gitti.

  Köyün girişinde uzun kuyruklar oluşturan köylüler tarafından karşılanan Kaymakam Fani köylülerle tek tek tokalaştı. Zöhre Kıraç, ne olduğunu anlayamadan bir yerde oturarak olan biteni izledi. Bir süre sonra toplanan köylülere hitap eden Kaymakam, “Bir yaşlı anamız yolda Kaymakamı soruyormuş. Çağırın gelsin” deyince, daha biraz önce bindiği araçtaki kişinin Kaymakam olduğunu anlayan ve karşısında gören yaşlı kadın utangaç bir tavırla, “Oğlum kusuruma bakma. Ben bu yaşıma kadar Kaymakam görmedim. Evde tek başıma yaşıyorum. Damım (evin çatısı) akıyor, üzerime çökecek. Kimim kimsemde yok. Bana yardım etmeni diliyorum” dedi. Kaymakam Ramazan Fani, kadının durumuyla yakından ilgileneceğini ve gerekli desteği sağlayacağını anlatırken bu olayı unutamayacağını söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı